Надмасивні чорні діри поглинають космічні матерії швидше, ніж вважали науковці
Надмасивні чорні діри поглинають космічні матерії швидше, ніж вважали науковці

Надмасивні чорні діри поглинають космічні матерії швидше, ніж вважали науковці

Розташовані всередині галактик масивні чорні діри поглинають космічний пил та газ швидше, ніж вважали астрономи.   

Як йдеться у дослідженні, це може скоротити час "харчування" дір із сотень років до місяців, повідомляє Space.com. Зокрема, науковці Північно-Західного університету США за допомогою 3D-моделювання з'ясували, що чорні діри, маса яких у мільйони разів перевищує масу Сонця, швидше поглинають космічні матерії за рахунок квазарів. 

В ході роботи науковці, які планували вивчити динаміку чорних дір, побачили, що вони, обертаючись, тягнуть за собою "матерію простору й часу" й здатні розривати газові диски на внутрішні й зовнішні "піддиски". Це новий метод поглинання матерії чорними дірами, зауважили дослідники. 

Вони пояснили, що спочатку діри поглинають зовнішні шари матерії, а потім - внутрішні. Коли диск поглинено, процес поглинання розпочинається знову, додають вчені. Моделювання показало, що цей процес може тривати всього кілька місяців, хоча раніше астрономи вважали, що це відбувається значно довше - сотні і тисячі років.

"Висока швидкість поглинання пояснює, чому квазари швидко спалахують, а потім зникають", – зауважили науковці. 

Таким чином, нові дані про швидкість поглинання чорними дірами космічної матерії можуть допомогти пролити світло на те, як надмасивна порожнеча поглинає навколишній матерію і як цей процес впливає на еволюцію галактик.

Цікаві новини про чорні діри

Британські астрономи виявили надмасивну чорну діру, маса якої в 30 млрд разів перевищує масу Сонця. Вчені з Даремського університету заявили, що гігантська чорна діра була однією з найбільших коли-небудь знайдених.

Вчені виявили одразу три супермасивні чорні діри, які знаходяться одна біля одної в галактиці під назвою NGC 6240. Вона розташована за 300 млн світлових років від нас. За словами астрономів, відкриття проливає  світло на те, як формувалися найбільші галактики у Всесвіті.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader