Президент Європейського парламенту Роберта Мецола висловила думку щодо необхідності зміни структури Європейського Союзу з метою підготовки до майбутніх хвиль розширення. Вона також пропонує розпочати офіційні діалоги щодо можливості вступу України до ЄС вже до настання Різдва цього року.
Про це Роберта Мецолла розповіла у інтерв'ю британському виданню The Guardian. Наступна хвиля розширення ЄС може містити Україну, Молдову та Албанію, після чого кількість країн-членів зросте до 30.
"Європейський Союз має розпочати масштабну хвилю змін, щоб підготуватися до появи України як країни-члена, і в цьому вимірі нічого не знімається зі столу, включаючи усунення торгових тарифів та надання Києву доступу до внутрішнього ринку ЄС ще до набуття повного членства, вважає президент Європейського парламенту Роберта Мецола. Вона висловила сподівання, що країни-члени розпочнуть формальні переговори з Україною щодо членства вже у грудні", – йдеться у публікації.
На її переконання, лідери Євросоюзу мають прискорити процес входження до ЄС України та країн Західних Балкан, щоб запобігти зростанню російських впливів у цих регіонах.
"Якщо вони (українці) рухаються швидко, ми маємо відповідати цій швидкості", – наводить видання слова політика.
Затримка в процесі розширення Європейського Союзу або його відторгнення, згідно з її заявами, можуть виявитися вкрай небажаними кроками, оскільки вони можуть призвести до збільшення кількості прихильників євроскептицизму, націоналізму та праворадикальних рухів.
"Мецола хоче, щоб формальні переговори розпочалися до Різдва. Рішення буде щодо міністрів країн ЄС, які проведуть формальну зустріч у грудні після того, як Єврокомісія в жовтні оприлюднить доповідь про прогрес України на шляху реформ, необхідних для продовження процесу розширення", - зазначає автор публікації.
Згідно з інформацією, представленою в The Guardian, наступна хвиля розширення Європейського Союзу може включати Україну, Молдову та Албанію, що призведе до збільшення числа членів ЄС до 30 країн. Однак, як зазначається, подальше розширення до 32-33 членів вимагатиме серйозних реформ у структурі та економіці Європейського Союзу, оскільки таке збільшення може виявитися для нього непосильним навантаженням.
Видання нагадує, що Роберта Мецола була першим політичним лідером Заходу, який відвідав Україну після початку російського вторгнення 1 квітня 2022 року, коли в столиці України все ще діяли комендантські часи, а місто ще знаходилося в оточенні російських танків.
Як повідомляв OBOZREVATEL:
– Президент Європейської комісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн заявила, що вражена прогресом, якого Україна досягла у впровадженні реформ, необхідних для вступу до ЄС.
– В Угорщині визнали, що Будапешт блокував вступ України до ЄС та НАТО через питання закарпатських угорців. Більше того, без урегулювання цього питання "нічого не зміниться".
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!