США підтвердили, що передали Україні перелік реформ для отримання допомоги
США підтвердили, що передали Україні перелік реформ для отримання допомоги

США підтвердили, що передали Україні перелік реформ для отримання допомоги

Посольство США в Києві підтвердило, що Україні передали перелік пріоритетних реформ для подальшого отримання допомоги. 

- У рамках діалогу, що триває з Україною та сторонами, зацікавленими у майбутньому успіху України, Сполучені Штати надали запропонований перелік пріоритетних реформ для обговорення та зворотного зв’язку на Багатосторонній координаційній платформі донорів для України у Брюсселі, — йдеться у заяві на сайті посольства.

У посольстві США в Києві додали, що цей перелік був наданий як основа для консультацій з урядом України та ключовими партнерами в рамках підтримки України та її зусиль з інтеграції в Європу. Метою цих зусиль є визначення пріоритетів і консолідація кроків з реформування разом з Україною і ключовими зацікавленими сторонами. 

- Як заявив президент Байден під час зустрічі в Білому домі з президентом Зеленським: «Так само, як ми прагнемо допомогти українському народу захистити себе зараз, ми також прагнемо допомогти йому відновитися і відбудуватися для майбутнього, включаючи підтримку реформ, спрямованих на боротьбу з корупцією, створення середовища, в якому бізнес зможе процвітати, а американські та європейські компанії захочуть інвестувати», - навело посольство цитату президента США.

Увечері 25 вересня "Українська правда" повідомила з посиланням на джерело, що заступник радника Білого дому з національної безпеки з питань міжнародної економіки Майк Пайл відправив на адресу Координаційної платформи донорів лист із переліком реформ, які повинна зробити Україна для продовження надання їй допомоги. Лист був також відправлений прем’єр-міністру України Денису Шмигалю та на адресу Офісу президента України.

В документі прописана пріоритетність впровадження реформ: 0-3 місяці, 3-6 місяців, один рік та 18 місяців. Зокрема вони стосуються функціонування наглядових рад державних підприємств, антикорупційних органів, судової гілки влади; організації закупівель Міноборони; обмеження сфери дільности СБУ; запровадження ринкових цін на газ та електрику.

Міжвідомча донорська координаційна платформа для підтримки процесу відновлення та реконструкції України у рамках так званого "фінансового Рамштайну" розпочала роботу в січні 2023 року. Перше засідання провели в режимі відеоконференції за участі високопосадовців України, ЄС, країн G7, а також фінансових установ, таких як ЄІБ, ЄБРР, МВФ та Світовий банк.

23 вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль провів першу розмову зі спецпредставником США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер.

Теги за темою
США
Джерело матеріала
loader
loader