![Мобілізацію в Україні може бути посилено: у Раді назвали умови](https://thumbor.my.ua/FLiqFwjCjkCS5PnLjB6lLY1AzUk=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F68737eab7c041f1b36ca44bd5c807793.jpg)
Мобілізацію в Україні може бути посилено: у Раді назвали умови
В Україні можуть посилити мобілізаційні заходи у випадку, якщо буде змінена воєнна стратегія.
Про це в інтерв’ю Українській правді розповів народний депутат від фракції Голос, секретар парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.
Він почав з того, що плани з мобілізації визначають у Генеральному штабі ЗСУ.
– Ми зможемо говорити про певну кількість (в рамках посилення мобілізації, – Ред.), коли будемо знати, скільки підрозділів нам потрібно створити, скільки підрозділів нам треба поповнити, які втрати є в підрозділах, які дії планує Російська Федерація, який в нас план на подальше – ми збираємось контратакувати на одному напрямку, на декількох чи ми будемо лише стримувати Російську Федерацію на рубежах?
Від цього вже будуються плани мобілізації і кількість вже визначається цими планами, – сказав нардеп.
Член парламенту визнав, що сьогодні в окремих українських підрозділах, які беруть участь у бойових діях, є проблеми з комплектуванням.
Разом з тим Костенко каже, що ані йому, ані парламентському комітету, де він є секретарем, невідомо про наміри змінювати воєнну стратегію. Тому, каже він, мобілізація наразі триватиме “у такому форматі, як є”.
Нардеп додав, що державі слід запровадити зміни в державній інформаційній політиці щодо мобілізації та війни, пояснюючи суспільству, що “війна може продовжуватись довго і ми не можемо на одних плечах її тягнути”.
Напередодні заступник міністра оборони, генерал-лейтенант Олександр Павлюк робив схожу заяву, говорячи про те, що посилення темпів мобілізації може відбутись у зв’язку з перебігом бойових дій та в залежності від Російської Федерації. Разом з тим, він казав, що поки в Міноборони України не розглядають посилення мобілізації.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)