Камишін: Наші підприємства ВПК уклали 20 угод з іноземними партнерами
Камишін: Наші підприємства ВПК уклали 20 угод з іноземними партнерами

Камишін: Наші підприємства ВПК уклали 20 угод з іноземними партнерами

На першому Форумі оборонних індустрій, що проходить в Києві сьогодні, 30 вересня, представники українського військово-промислового комплексу вже уклали з іноземними партнерами понад 20 угод різного рівня.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, повідомляє «Укрінформ».

Він підкреслив, що дуже вдячний усім країнам і бізнесам, які від самого початку повномасштабної війни допомагають Україні. «Але я не менше вдячний і за те, що вони готові допомагати нам розвивати місцеве виробництво. Самостійно, в партнерстві з українськими приватними чи державними компаніями — не так важливо. Головне, щоб розвивалося виробництво в Україні», — додав Камишін.

За його словами, на другому році війни Україна відчуває нагальну потребу в усіх видах озброєння і військової техніки — від артилерійських снарядів до дронів.

Перший заступник міністра оборони Чехії Даніель Блажковець зазначив, що його країна Чехія вже налагоджує співробітництво з Україною в оборонній галузі.

Він зауважив, що з часом «підтримка (з боку Чехії — ред.) переформатувалась від воєнної допомоги через постачання готових озброєнь до планів оборонної промислової кооперації, до якої залучені не лише Збройні сили Чеської Республіки і України, але й публічні та приватні компанії у сфері ВПК».

«Нашою стратегію має бути обговорення перспектив трансферу технологій і створення спільних підприємств на території України. Чеська Республіка повністю підтримує цю ідею, в тому числі низкою проєктів, за якими Чехія інтенсивно співпрацює з українськими партнерами», — цитує його «Укрінформ».

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, своєю чергою, заявив, що країни Африки зацікавлені не тільки в купівлі зброї українських компаній, але й розміщенні виробництв на своїй території.

«Сьогодні Африка чекає повернення українських компаній на цей ринок для продажу зброї. Поки що, зрозуміло, ця опція закрита… Друга зацікавленість, яка зʼявилася в Африці, — це розміщення виробництва української зброї й амуніції на території Африки. Це новий тренд і він, очевидно, заявляється саме з розуміння африканськими партнерами того, що українська зброя буде надзвичайно високоякісною», — цитує його «Укрінформ».

Він впевнений, що попит на продаж і виробництво зброї, виготовленої в Україні, буде дуже високим, тому що «наша країна їм зрозуміла як партнер».

Теги за темою
війна Збройні сили України МЗС України Економіка Дмитро Кулеба Чехія Армія
Джерело матеріала
loader
loader