Країнам-членам НАТО варто повчитися в України блискавичної швидкості впровадження інновацій в оборонній промисловості.
Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ під час онлайн-виступу на Форумі оборонних індустрій, повідомляє «Укрінформ».
«Усю війну винахідливість української оборонної промисловості була дивовижною. Перенесення режимних обʼєктів у безпечніші частини країни. Запуск виробництва нового обладнання та запчастин у рекордно короткі терміни. Прийняття нових стандартів НАТО в запалі бою. Від безпілотників до розмінування Україна впроваджувала інновації з блискавичною швидкістю, тож нам усім є чого повчитися в України», — сказав він.
Столтенберґ додав, що від початку російського вторгнення члени Альянсу значно вичерпали свої запаси, щоб підтримати Україну, але зараз їм потрібно нарощувати виробництво як для задоволення потреб України, так і власних. Для цього НАТО проводить спільні закупівлі та готовий тісніше співпрацювати з Євросоюзом, щоб стимулювати збільшення виробництва в майбутньому.
Він також зазначив, що Альянс прагне допомогти Україні модернізувати її сектор оборонної промисловості та механізми закупівель, що забезпечить максимально ефективні і прозорі процеси та забезпечить рух України до сумісності з НАТО.
Очільник Зовнішньополітичного відомства Євросоюзу Жозеп Боррель, своєю чергою, зазначив, що оборонна промисловість слугуватиме опорою для економіки та відновлення України.
«Для цієї відбудови в України немає іншого вибору, крім як впроваджувати питання безпеки та стійкості. Потужна база оборонної промисловості буде незамінною для власної безпеки у співпраці з європейськими компаніями», — цитує його «Укрінформ».