/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F2854143033e7073cc26cecfe48fc4840.jpg)
Спецоперація "Бариня": ГУР завербувало російського лейтенанта, що перевів 11 бійців на бік України
Головне управління розвідки Міністерства оборони України успішно провело спецоперацію "Бариня", у результаті якої вдалося завербувати одного з російських кадрових військових
Про це повідомив представник ГУР МОУ Андрій Юсов на пресконференції, пише Укрінформ.
Зазначається, що звербований розвідкою російський військовий Данило Алфьоров також був присутній на пресконференції.
Фото: Укрінформ
За словами Алфьорова, він звʼязався з українською стороною завдяки проєкту "Хочу жить". Російський військовий співпрацював з ГУР з червня 2023 року та переконав 11 російських військових здатися в полон.
Росіянина транспортували на підконтрольну Україні територію Сили спеціальних операцій ЗСУ.
Фото: Укрінформ
Довідково: "Хочу жить" - державний проєкт Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, створений за підтримки Міністерства оборони України та Головного управління розвідки. Проєкт має на меті добровільну здачу в полон військовослужбовців збройних сил Російської Федерації та Республіки Білорусь.
- Раніше ГУР повідомляло, що станом на 15 вересня кількість звернень до програми "Хочу жить" збільшилася вдвічі, нині на добу понад 170 російських військових хочуть здатися в полон.

