/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F7f7db91cbde753924187d965df7874c9.jpg)
Польщу однією з перших звали на збройовий форум у Києві, ніхто не приїхав — посол України
Посол України у Варшаві Василь Зварич заявив, що Польщу запрошували на форум оборонних індустрій у Києві, але ніхто не приїхав. Про це він повідомив в інтерв'ю каналу TVN 24.
За його словами, питання необхідно адресувати полякам, оскільки країна була однією із перших, кого запросили на захід.
"Ми запросили всіх із наших дружніх країн, у тому числі компанії оборонної промисловості. Польща була однією з перших, хто отримав це запрошення, тому ми чекали на участь польської сторони", — сказав Зварич.
Він зазначив, що кожна країна сама вирішує, приїжджати чи ні.
"Ми надішлемо запрошення, а держава вже вирішить, приймати це запрошення чи ні, виходячи із власних інтересів. Тому ми з повагою ставимося до таких рішень, але це не привід звинувачувати Україну у відсутності Польщі", – резюмував дипломат.
- 20 вересня прем'єр-міністр Польщі Моравецький сказав, що зараз Польща не надає Україні жодної зброї власного виробництва, бо тепер "ми озброюємо себе найсучаснішою зброєю". Однак у той же час Польща "точно не ризикуватиме безпекою України, передача озброєнь від інших союзників, як і раніше, відбувається і ніяк не порушена", підкреслив політик.
- У МЗС Польщі були "здивовані" заявою прем'єра. Там зазначили, що він нібито "не погодив його із відомством".
- Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що слова прем'єра " вирвали з контексту" і він мав на увазі лише нове озброєння, яке Польща купує у рамках модернізації своєї армії.

