ЄС готується до початку переговорів з Україною щодо її майбутнього приєднання до блоку
Європейський Союз готується до початкупереговорів з Україною щодо її майбутнього приєднання до блоку, офіційне оголошення про це очікується вже в грудні, йдеться у матеріалі POLITICO.
За словами трьох обізнаних про плани ЄС дипломатів, лідери готуються дати Києву зелене світло для початку офіційних переговорів про приєднання до блоку 27 країн до кінця року.
Україна знаходиться в центрі великого нового поштовху до розширення ЄС до 35 країн. Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у своєму щорічному зверненні до парламенту минулого місяця заявила , що майбутнє України в Союзі.
Країни ЄС надали Києву статус кандидата на членство в ЄС у червні. Незабаром, у листопаді, Комісія має опублікувати звіт про те, наскільки добре Україна та інші кандидати на членство виконують умови блоку для приєднання.
«Щойно звіт буде прийнято, Комісія зробить заяву, яка фактично унеможливить варіант відмови для держав-членів, яким не залишиться нічого іншого, як сказати «давайте почнемо переговори для України», — заявив на умовах анонімності один з дипломатів.
Він додав, що до грудня Європейська Рада може розпочати переговори.
Будь-яке рішення про початок офіційних переговорів щодо приєднання України до ЄС є політично та юридично важким. Щоб розпочати переговори, Україна має виконати сім умов, висунутих Комісією, сере яких судова реформа та боротьба з корупцією. У серпні в українському уряді повідомляли про виконання двох із семи умов.
Попри те, що Україна, ймовірно, не виконає всі сім умов до того часу, коли глави європейських держав і урядів зберуться на саміт у середині грудня, лідери мають намір зробити політичну заяву, яка санкціонує переговори, навіть якщо правова база переговорів ще не завершена.
«Мета полягає в тому, щоб у грудні політично домовитися про початок переговорів», — сказав інший дипломат, додавши, що юридичне рішення про прийняття України може бути ухвалене на початку 2024 року.
Третій дипломат також повідомив, що лідери ЄС у грудні «надішлють позитивний сигнал» щодо майбутнього членства України.
Відповідаючи на запитання, наскільки далеко просунулася Україна на шляху до виконання семи критеріїв, чиновник ЄС сказав, що прогрес є обнадійливим і лише одна сфера, що стосується меншин, здається проблемною в короткостроковій перспективі.