Українців почали готувати до припинення пенсійних виплат
Українців почали готувати до припинення пенсійних виплат

Українців почали готувати до припинення пенсійних виплат

Депутати у першому читанні ухвалили законопроект №9453, в якому пропонується розширити перелік причин для припинення пенсійних виплат.

По-перше, до зазначеного вище Закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" хочуть офіційно запровадити термін «фізична ідентифікація". З одного боку, автори законопроекту зазначають, що хочуть припинити дискримінацію внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та зробити для них ідентифікацію на загальних підставах. З іншого боку, може статися так, що, навпаки, ідентифікацію проходитимуть не лише ВПО, а й інші пенсіонери.

Потім закон пропонують доповнити статтею 47-1. Вона передбачає, що виплата пенсії особам, які тимчасово проживають за межами України, здійснюватиметься на поточні рахунки, відкриті в установах банків, розташованих на території України, за умови проходження до 31 грудня кожного року особою фізичної ідентифікації.

Якщо зміни до законодавства незабаром будуть ухвалені і набудуть чинності цього року, у багатьох вітчизняних пенсіонерів, які перебувають за кордоном, відразу виникнуть проблеми, оскільки до 31 грудня часу залишатиметься не так вже й багато.

Далі хочуть розширити підстави для припинення виплати пенсії.

Припинення виплати пенсії за заявою пенсіонера через тимчасове проживання за кордоном.
З одного боку, у разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання за кордон, згідно із законом, виплата пенсії має припинятися. З іншого боку, законодавство чітко не обмежує людей у пенсійних правах, якщо вони поїхали. Ті, хто мешкає за кордоном, продовжують отримувати пенсію. Дивно сподіватися, що є багато охочих добровільно від цього відмовитися.

Припинення (припинення) виплати пенсії у разі визнання особи зниклою безвісти.
Це здається логічним кроком. Якщо людина не з’являється за своєю пенсією протягом певного часу, то її нарахування у будь-якому разі припинять.

Припинення виплати пенсії при неотриманні її протягом шести місяців поспіль на пошті або у разі відсутності протягом шести місяців поспіль видаткових операцій в установах банків за поточними рахунками.
Щодо пошти, то така норма діє вже багато років. Щодо банків сьогодні процес припинення дещо розтягнутий. Якщо рух коштів на банківській картці немає протягом року, пенсію переводять на пошту. А потім через півроку виплату призупиняють остаточно, якщо й далі людина не б’є на сполох і не звертається за своєю пенсією. Тепер держава планує ставитись до зайвих виплат ще дбайливіше.

Припинення виплат при непроходженні фізичної ідентифікації (у випадках, передбачених законодавством).
По цьому пункту поки що більше запитань, ніж відповідей. Про ідентифікацію в останні місяці йшлося багато. І, головним чином, вона поки що все ж таки спрямована на переселенців. Ймовірно, коли буде ухвалено цей закон, тоді дійде справа і до тих, хто перебуває за кордоном, і до тих, хто мешкає на тимчасово окупованих територіях. Хоча сьогодні законодавство передбачає, що ідентифікацію можна пройти не лише шляхом особистої присутності у ПФУ чи банку, а й дистанційно.

Банки будуть зобов’язані повернути ПФУ гроші з пенсійних карток, якщо людина не встигла їх використовувати протягом останніх шести місяців. Це стосується двох останніх випадків: або якщо не було руху на особовому рахунку протягом півріччя, або якщо людина не пройшла своєчасно ідентифікацію.

Джерело: На пенсії

Теги за темою
пенсії
Джерело матеріала
loader