Блінкен попередив, що Азербайджан може вторгнутися до Вірменії “в найближчі тижні” – Politico
Блінкен попередив, що Азербайджан може вторгнутися до Вірменії “в найближчі тижні” – Politico

Блінкен попередив, що Азербайджан може вторгнутися до Вірменії “в найближчі тижні” – Politico

Державний секретар США Ентоні Блінкен попереджав невелику групу американських законодавців, що Азербайджан розглядає можливість вторгнення до Вірменії.

Про це інформує видання Politico із посиланням на двох людей, обізнаних із перебігом розмови, яка відбулася минулого тижня.

Про що попередив Блінкен

Зараз дивляться

Заява держсекретаря США пролунала під час телефонної розмови із законодавцями 3 жовтня.

За даними джерел, Блінкен наголосив, що “Держдеп бачить можливість того, що Азербайджан вторгнеться на південь Вірменії в найближчі тижні”. Відомство відслідковує цю ситуацію.

Водночас Блінкен висловив упевненість у триваючих дипломатичних переговорах між Вірменією та Азербайджаном.

Під час цієї розмови були, зокрема присутні законодавці-демократи: Ненсі Пелосі, Анна Ешу та Френк Паллон.

Заява держсекретаря демонструє глибоке занепокоєння Вашингтону через операції Азербайджану в Нагірному Карабасі та можливе поширення конфлікту.

Адже Карабах – це не єдина територіальна суперечка між Азербайджаном та Вірменією. Ільхам Алієв закликав офіційний Єреван відкрити транзитний коридор між Азербайджаном та ексклавом Нахічевань. Це автономія, яка входить до складу Азербайджану, проте повністю відділена від нього територією Вірменії.

В Баку пропонували маршрут, який пройде через Сюнікську область Вірменії (історичний регіон Зангезур) та дозволяє оминути Іран. Алієв тоді наголосив, що “ми реалізовуватимемо Зангезурський коридор, хоче цього Вірменія чи ні”. Президент Азербайджану також пригрозив вирішити питання “силовим шляхом”.

У Вірменії відповіли, що сприймають ці заяви як територіальні претензії.

У Держдепартаменті США відмовилися офіційно  коментувати інформацію про загрозу вторгнення Азербайджану, однак наголосили на підтримці “суверенітету та територіальної цілісності Вірменії”, а також вирішенні конфлікту за допомогою “прямих переговорів”.

Водночас після ймовірної розмови з Блінкеном член Палати представників США Френк Паллон публічно заявив, що стурбований можливістю вторгнення Азербайджану до Вірменії найближчим часом.

– Алієв просувається до своєї мети із захоплення південної Вірменії, – написав Паллон у соцмережі Х (колишній Twitter).

Він припустив, що Азербайджан розглядає такий сценарій після того, “як зіткнувся з незначними наслідками” бойових дій у Карабаху.

Про що ще йшлося під час розмови з Блінкеном

Американські законодавці під час розмови з Блінкеном наполягали на застосуванні Держдепом можливих заходів проти президента Азербайджану Ільхама Алієва у відповідь на події в Карабаху у вересні.

Блінкен у відповідь повідомив, що Держдепартамент США шукає можливості притягнути Азербайджан до відповідальності. Відомство, зокрема, не збирається пролонгувати давню угоду, яка дозволяє Вашингтону надавати Баку військову допомогу.

Закон США Про підтримку свободи, ухвалений у 1992 році, забороняє США надавати військову допомогу Азербайджану у світлі його територіальних суперечок з Вірменією.

Однак, починаючи з 2002 року, США застосовували поправку, яка дозволяла обходити положення закону. Термін дії цієї норми завершився в червні, і вона не була продовжена.

Теги за темою
США Вірменія Азербайджан
Джерело матеріала
loader
loader