Чого чекати у майбутньому від курсу
Як пояснив фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків, коливання, що будуть у початковий період після введення гнучкого курсу, не серйозні, бо вони будуть у межах лише декількох копійок.
Такі коливання допоможуть учасникам ринку звикнути до нефіксованого курсу.
У майбутньому варто очікувати, що днів, коли гривня слабшатиме, буде трохи більше, ніж навпаки. Таким чином, регулятор зможе домогтися керованого послаблення валюти,
– додає Михайло Демків.
Олег Курінний, дилер департаменту казначейства та глобальних ринків ОТП Банку, каже, що НБУ стримуватиме будь-які сильні "гойдалки" як в один бік, так і у другий. І ще пояснює, що процес встановлення курсу буде девальваційний, тому гривня слабшатиме, але помірно.
На скільки може змінитися курс гривні
Прогнозуються декілька варіантів, як саме може змінитися курсу:
- Перший – нацвалюта плавно знижується – до 38 гривень за долар у жовтні, а у листопаді – першій половині грудня – до 39 гривень за долар.
- Другий – курс гривні зберігається на рівні 36,6 – 37 гривень за долар до кінця жовтня. Водночас в листопаді курс просідає у 2 чи 3 заходи.
Відтак безготівковий курс можуть вивести навіть на рівень 41 – 41,4 гривні за долар. Про це свідчать й натяки від Міністерства фінансів, каже Дмитро Чурін, директор аналітичного департаменту інвестиційної компанії Eavex Capital. Це через те, що у бюджеті на 2024 рік закладено середній курс на рівні 41,4 гривні за долар.