Екскерівник «Укртелефільму» отримав п’ять років позбавлення волі за продаж державного майна
Екскерівник «Укртелефільму» отримав п’ять років позбавлення волі за продаж державного майна

Екскерівник «Укртелефільму» отримав п’ять років позбавлення волі за продаж державного майна

ВАКС визнав Підлісного разом з іншими фігурантами справи винним у нанесенні державі збитків на 67,73 млн грн.

Вищий антикорупційний суд оголосив вирок колишньому керівнику «Укртелефільму та директору приватного підприємства. Їх визнано винними у нанесенні державі збитків на 67,73 млн грн внаслідок продажу майнових прав на нерухомість державного підприємства «Укртелефільм». Про це повідомляє пресслужба суду.

За інформацією Центру протидії корупції, йдеться про колишнього директора ДП «Укртелефільм» Віктора Підлісного, який керував студією з 21 червня 2017 року до 20 червня 2018 року. Він отримав п’ять років позбавлення волі за ч.2 ст.364 КК України (зловживання, що спричинили тяжкі наслідки) без конфіскації майна, оскільки санкція статті цього не передбачала.

Екскерівник «Укртелефільму» отримав п’ять років позбавлення волі за продаж державного майна - Фото 1

Віктор Підлісний 

Як встановили слідчі, Підлісний у змові із низкою інших осіб відчужив на користь приватної компанії «Лодокс» майнові права на 62 об’єкти нерухомого майна у Києві (квартири, нежитлові приміщення і паркомісця) лише за 14,5 млн грн. У той час, як ринкова вартість нерухомості складала більше 82 млн грн. Внаслідок реалізації схеми «Укртелефільму» було завдано збитків на 67,73 млн грн.

Інший фігурант — керіваник «Лодоксу» Василь Заверховський —  отримав п’ять років ув’язнення за пособництво у зловживанні та вісім років за легалізацію майна. За сукупністю злочинів йому призначили вісім років позбавлення волі з конфіскацією половини майна.

Обом фігурантам заборонили обіймати певні посади на три роки після відбуття покарання та присудили штраф у 17 тисяч грн. Їх також визнали винуватими у використанні завідомо підробленого документа, але звільнили від покарання через закінчення термінів давності.

На час апеляції суд відпустив Заверховського та Підлісного під особисте зобов’язання, зокрема обов’язок носити браслет і не залишати Київ.

Ще одна фігурантка справи — Олександра Гудзь — пішла на угоду із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою і отримала п’ять років умовно та 8 500 гривень штрафу. Суд взяв до уваги її щире каяття, активне сприяння слідству і те, що злочини вона вчинила через матеріальну залежність. Пом'якшуючими обставинами стали також її молодий вік, вчинення злочинів вперше та відшкодування 270 тисяч грн.

Наразі на розгляді у ВАКС перебуває справа щодо пʼяти інших фігурантів, серед яких і ймовірний організатор схеми Ярослав Кургун. В січні 2021 року його затримали в Італії, проте процес екстрадиції загальмував через початок повномасштабної війни.

Апеляційний суд Флоренції відмовив у екстрадиції, при цьому констатувавши обґрунтованість підозри. Тому стосовно Кургуна здійснюється заочний розгляд, він залишається у міжнародному розшуку і про його екстрадицію можна буде звернутися повторно.

Екскерівник «Укртелефільму» отримав п’ять років позбавлення волі за продаж державного майна - Фото 2

Договір купівлі-продажу майнових прав завдяки НАБУ та САП визнали недійсним, наразі триває процедура перереєстрації об’єктів нерухомості на користь Укртелефільму.

Це вже друга спроба перетворити «Укртелефільм» із ДП на ПАТ із подальшим об’єднанням із ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Через зрив приєднання у 2015-2016 роках «Укртелефільму» до Суспільного мовника парламент у травні 2016-го ухвалив спеціальний закон, яким вивів «Укртелефільм» за рамки першого етапу створення ПАТ «НСТУ». У серпні 2017 року уряд ухвалив постанову про порядок перетворення ДП «Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”» на ПАТ «Укртелефільм».

Реформатори «Укртелефільму» стикнулися із саботажем колективу студії, який кілька років не виробляє фільмів і зриває всіма можливими способами приєднання до Суспільного мовника. 

Окрім того, тривають багаторічні судові процеси, пов’язані з продажем житлових та офісних площ, що належать студії.

Із липня 2018 року генеральним директором державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”» став голова комісії з перетворення Тарас Аврахов. Він працює над тим, щоб витягти студію з боргової ями й налагодити там профільне виробництво телефільмів. 

Фото з відкритих джерел

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Суд НАБУ
Джерело матеріала
loader
loader