МОЗ разом із партнерами працює над створенням кадрового резерву працівників сфери охорони здоров’я для роботи на звільнених територіях. Нещодавно відповідну постанову ухвалив Уряд.
Про це повідомив на своїй сторінці у соціальних мережах народний депутат, голова Комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.
Уже визначено, що буде задіяна електронна система. Доступ до неї матимуть працівники, зараховані до резерву і зареєстровані в системі.
Кожен медик матиме особистий кабінет, тобто профіль, за допомогою якого зможе обмінюватися документами та інформацією з іншими користувачами.
Система взаємодіятиме з іншими державними ресурсами. Наприклад, з Єдиною державною електронною базою з питань освіти для отримання відомостей про фаховість медпрацівників.
Тут же буде розміщуватися актуальна інформація про кадрову потребу на деокупованих територіях.
Досвід залучення медиків усієї країни до допомоги колегам уже є. Адже вперше резерв медичних кадрів був створений під час ліквідації наслідків підриву ворогом Каховської ГЕС.
Тоді постраждалим регіонам допомагали 250 медиків-добровольців з усієї України, які приїхали до медзакладів Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей.
Бажання ж підставити плече колегам, що надавали населенню медичну допомогу на затоплених територіях, насправді тоді висловили понад 1 тис. спеціалістів. Найбільше – із Волинської, Тернопільської, Полтавської, Закарпатської областей та міста Києва.
Це говорить про те, що й нинішній резерв для роботи на звільнених територіях створюватиметься з медиків, які знають, люблять свою роботу. І готові працювати на відновлення України.
Мешканці поки що окупованих територій повинні знати, після деокупації, яка настане неминуче, люди будуть забезпечені якісною медичною допомогою.
Джерело:
Фото: МОЗ