Сьогодні, 25 жовтня, в Україні відзначається День військового капелана.
Свято було започатковане на честь римського воєначальника та християнського священника, єпископа Мартина Турського, який жив у ІV столітті. Його вважають засновником і покровителем військового духовенства.
Військове капеланство в Україні
Військові капелани — це священнослужителі, які здійснюють душпастирство над військовослужбовцями, їхніми сім’ями та цивільними особами, які працюють для військових.
У сучасній українській армії історія військового капеланства бере свій початок з розпорядження Кабміну від 2 липня 2014 року щодо служіння військового духовенства у ЗСУ.
Перші штатні посади військових священників було введено в українському війську у 2016 році.
30 листопада 2021 року Верховна Рада прийняла закон Про Службу військового капеланства, який набув чинності 1 липня 2022 року. Законом передбачено, що видача зброї та боєприпасів військовим капеланам заборонена.
25 жовтня Держслужба з етнополітики та свободи совісті видала перші 83 мандати на право здійснення капеланської діяльності.
Загалом у ЗСУ передбачено 738 посад капеланів. Мандати на здійснення капеланської діяльності отримали 244 священнослужителя.
Українські військові капелани здійснюють постійний духовний супровід воїнів не тільки під час військових операцій.
Вони також супроводжують навчання та підготовку майбутніх військовослужбовців, проводять заходи на підтримку ЗСУ, відвідують різні точки фронту та відспівують полеглих героїв.