Українські медики витягли уламок із серця воїна ЗСУ: деталі унікальної операції. Фото
Українські медики витягли уламок із серця воїна ЗСУ: деталі унікальної операції. Фото

Українські медики витягли уламок із серця воїна ЗСУ: деталі унікальної операції. Фото

Українські лікарі провели надзвичайно складну операцію аби врятувати військовому серце, в яке потрапив металевий уламок. Повідомляється, що 33-річний захисник 24 жовтня отримав мінно-вибухову травму під час бойових дій на Донеччині.

30 жовтня захиснику провели операцію лікарі Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова. Про це повідомили на Facebook-сторінці медичного закладу.

Як зазначається, у ділянці серця військового застрягло чужорідне металеве тіло розміром 7 на 6 на 5,5 міліметра.

В госпіталі медики-хірурги стабілізували стан пацієнта та перевели його до клініки Інституту для проведення кардіологічної операції.

Перед самою операцією пацієнта готували протягом трьох днів, проводили усі необхідні обстеження та планування кардіохірургічного втручання.

Операція виявилась складною, оскільки уламок застряг у важливій частині серця. Проте завдяки високій кваліфікації кардіохірургів усе пройшло успішно.

"Уламок знаходився у міжшлуночковій перетинці, топографічно дуже близько до клапанів, тому його потрібно було негайно забрати. Операцію було проведено в умовах штучного кровообігу, серце довелося повністю зупинити.

Дістати металевий уламок вдалося завдяки інноваційній методиці - неодимовим магнітом. Цю методику ми розробили спільно з військовими медиками і вже врятували життя 96 військовим, які мали бойові травми", – розповів директор Інституту Амосова Василь Лазоришинець.

Як повідомляв OBOZ.UA, в Україні провели першу трансплантацію комплексу серце-легені. Пацієнтка перебуває у стабільному стані. Унікальну операцію провела команда київських і львівських трансплантологів

Нагадаємо, що українські лікарі пройшли стажування в США задля покращення життя поранених військових із хронічним болем. Чотиритижневе стажування п’яти профільних лікарів у клініці Мейо міста Джексонвілль (штат Флорида, США) стало можливим завдяки співпраці Християнської медичної асоціації (ХМА), уряду Нідерландів і компанії Hospitainer.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader