Під час моніторингу медичних закладів, проведеного МОЗ та НСЗУ, було виявлено, що пологові та перинатальні центри свідомо вказують неправдиві діагнози новонароджених для переведення їх в іншу лікарню або на іншу схему лікування.
Подвійна та потрійна оплата
– Це дає змогу отримувати подвійну, а іноді й потрійну оплату за одного маленького пацієнта. За попередніми розрахунками НСЗУ, приблизно за 30% дітей здійснювали подвійну оплату медзакладам, – ідеться в повідомленні пресслужби МОЗ.
Зазначається, що в середньому по країні майже 20% немовлят, які народилися з патологіями, переводять до іншого закладу, піддаючи дітей негативному впливу транспортування.
З’ясувалося також, що в окремих пологових будинках 100% немовлят, які вижили до сьомого дня, були переведені до інших лікарень, незважаючи на те, що ці медзаклади мали відповідні пакети послуг.
Під час перевірки було виявлено, що в деяких лікарнях немовлятам ставлять діагнози, які не є патологією, а лише тимчасовим станом пацієнта, і не повинні бути причиною для лікування.
Кесареві розтини без показань
Також у 2023 році суттєво збільшилася кількість кесаревих розтинів порівняно з попередніми роками. Така динаміка може свідчити про виконання операції без медичних показань, а виключно для отримання коштів на втручання.
За підсумками наради було надано рекомендації для керівників пологових та перинатальних центрів щодо розв’язання проблемних питань та прийняття управлінських рішень, повідомили в МОЗ.