Петро Порошенко в ефірі телемарафону "7 кроків до ЄС" на телеканалах "Прямий" і "5 канал" прокоментував публікації Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного у виданні The Economist. Він назвав їх "дорослою і компетентною розмовою" із союзниками.
"Про що свідчить есе Залужного в The Economist? Воно свідчить про спробу розмовляти із західним світом, бо стаття спрямована перш за все на західне середовище, дуже дорослою, правдивою, компетентною і відповідальною мовою. Йдеться про те, що потенціал контрнаступу вичерпаний, що є ризик до переходу до позиційної війни, що допустити цього ми не можемо. Бо позиційна війна вигідна росіянам, які абсолютно не звертають уваги на людські втрати, перебудували свою економіку на військові рейки. Україна несе втрати – нехай навіть росіяни несуть більше втрат, але вони мають більше мобілізаційний ресурс. Ця позиційна війна на користь росії", – говорить Порошенко.
"Це була позиція не політика – це позиція військового. Він стверджує, що нам треба терміново перейти від позиційної до маневреної війни. Що для цього треба зробити – там абсолютно чітко сказано. Я думаю, що армія виконає це завдання, і ми зможемо аргументувати перед нашими партнерами, що нам треба збільшити поставки", – говорить Порошенко.
"Але там ще і друга позиція – уряд має збільшити власне виробництво зброї, на якій наголосив Залужний", – зауважує пʼятий Президент.
"Запитання: а чому уряд цим не займався п’ять років? Чому уряд зупиняв програми військо-промислового комплексу? Чому якась аудиторська служба зупинила і банкрутує підприємства, які виробляють найкращі зразки нашої зброї, які інколи перевищують західні? Відповідь дуже проста: ми маємо вивчити досвід Ізраїлю. Коли Ізраїль в перші години штурму ХАМАС 7 жовтня вийшов з ініціативою, що ми робимо уряд національної єдності. Це не коаліція. Це означає технократичний уряд професіоналів, уряд дорослий, уряд, який здатен змінити це все. Там можуть бути і посади міністрів без портфелів, але це не уряд для посад. Це уряд для відповідальності", – наголошу" Петро Порошенко.
"Всі політичні сили в парламенті мають розділити відповідальність. Тут не має бути опозиції. Розділити відповідальність за результати роботи цього уряду. Я б дуже хотів, щоб цей досвід був почутий, і ця вимога у статті була почута", – резюмує Петро Порошенко.