Як оскаржити висновок ВЛК: інструкція від МОЗ
Як оскаржити висновок ВЛК: інструкція від МОЗ

Як оскаржити висновок ВЛК: інструкція від МОЗ

Один з варіантів оскарження рішення військово-лікарської комісії – зібрати необхідний список документів та принести чи надіслати його до вищої ВЛК.

Рішення військово-лікарської комісії в Україні можна оскаржити, якщо людина вважає його таким, що не відображає реальний стан здоров’я. Задля цього існують два варіанти.

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.

Існують два варіанти оскарження рішення ВЛК: у досудовому порядку та через суд. У МОЗ зауважили, що зазвичай позитивний результат можна отримати вже на етапі перегляду рішення комісії у досудовому порядку, тож порадили почати з нього.

Як оскаржити рішення ВЛК в досудовому порядку

Щоб оскаржити рішення ВЛК в досудовому порядку, треба:

  • написати заяву/скаргу про незгоду з висновками ВЛК та з проханням переглянути вказане рішення вищою комісією;
  • долучити до заяви/скарги усі відповідні медичні документи, копію попереднього рішення ВЛК та копію військового квитка (посвідчення офіцера);
  • заяву, медичні документи та копію постанови ВЛК треба або самостійно принести до вищої ВЛК, або надіслати поштою цінним листом з повідомленням про вручення з описом вкладення на адресу відповідної комісії.

За результатом розгляду скарги ВЛК переглядає постанову або може скерувати на повторний (контрольний) медичний огляд. Потім скаржнику надають новий висновок про стан здоров’я.

У МОЗ звернули увагу, що у спірних та складних випадках право на ухвалення остаточного рішення залишається за Центральною ВЛК.

Як оскаржити рішення ВЛК через суд

Якщо оскарження рішення ВЛК в досудовому порядку не було результативним, то можна звернутися до суду.

"Слід зазначити, що суд не може скасувати рішення ВЛК за медичними показниками, адже це не входить в його компетенцію. Але суд може встановити порушення процедури проведення військово-лікарської комісії та на цій підставі скасувати таке рішення ВЛК", – пояснили в МОЗ.

Окрім того, суд може зобов’язати провести повторний медогляд та дообстеження у разі відмови відповідної ВЛК їх проводити.

  • Непридатні до військової служби тепер проходитимуть ВЛК щороку: юрист назвав нюанси
  • ВЛК визнала придатним: на Закарпатті ув'язнили бійця, який через поранення не може ходити
  • Чи можуть мобілізувати до ЗСУ з поганим зором: список захворювань
Джерело матеріала
loader
loader