Які хвороби хребта є підставою для звільнення від мобілізації і що робити, якщо у ВЛК це не врахували: роз'яснення
Які хвороби хребта є підставою для звільнення від мобілізації і що робити, якщо у ВЛК це не врахували: роз'яснення

Які хвороби хребта є підставою для звільнення від мобілізації і що робити, якщо у ВЛК це не врахували: роз'яснення

Хвороби хребта можуть бути підставою для звільнення від мобілізації в Україні. Висновок про недугу виносить військово-лікарська комісія, засвідчуючи непридатність до служби в українському війську.

Перелік хвороб, що звільняють від мобілізації, міститься в Додатку 1 до "Положення про військово-лікарську експертизу". Якщо ж військовозобов'язаний вважає, що в рішенні ВЛК не відображений реальний стан його здоров’я, він може його оскаржити. Як це зробити, читайте в матеріалі OBOZ.UA.

Які хвороби хребта звільняють від мобілізації:

– Хвороби хребта (дорсопатії, М40-М54) та її наслідки.

Кіфоз, лордоз, сколіоз, остеохондроз.

– Спондилоліз, спондилолістез, ураження міжхребцевих дисків.

Травми хребта, спинного мозку, кровоносних судин, нервових сплетінь та периферичних нервів S22, S24, S25, S32.

Переломи хребта.

– Переломи хребця, дуги хребця, остистого, поперечного відростка, вивих чи підвивих хребця, розрив міжхребцевого диска.

– Розрив, здавлення, струс, набряк та крововилив спинного мозку.

Туберкульоз хребта, що прогресує, а також кісток та суглобів, що супроводжується розладом функцій, наявністю парезів, паралічів, а також напливних абсцесів та нориць.

– Активний обмежений туберкульоз хребта, кісток, суглобів, сечостатевих органів, іншої позалегеневої локалізації в стадії згасання без напливних абсцесів та нориць.

Деформуючий спондильоз та міжхребцевий остеохондроз шийного відділу хребта, що супроводжуються функціональною нестабільністю II-III стадій (зміщення тіл хребців понад 3 мм під час функціональних проб) та вертебробазилярною недостатністю.

Деформуючий спондильоз та міжхребцевий остеохондроз грудного та поперекового відділів хребта, що супроводжуються глибокими пара- та тетрапарезами з порушеннями функцій сфінктерів, із синдромом бокового аміотрофічного склерозу, а також поліомієлітним, каудальним, судинним, компресійним, вираженим больовим синдромом та статокоординаторними порушеннями після тривалого (не менш як три місяці) стаціонарного лікування без стійкого клінічного ефекту.

Фіксовані викривлення хребта (кіфози, сколіози IV ступеня) з різкою деформацією грудної клітини (реберний горб тощо) та значними порушеннями функцій зовнішнього дихання III ступеня за рестриктивним типом.

Також від мобілізації під час воєнного стану звільнені ті, хто мають важкі форми артритів та артрозів, синдром Фелті, ревматоїдний васкуліт, хворобу Стілла, ревматоїдний бурсит, псоріатичні та ентеропатичні артропатії.

Як оскаржити рішення ВЛК

Оскаржити рішення ВЛК можна в досудовому порядку та через суд. У Кабміні радять починати з досудового порядку: і лише, якщо це не дасть результату, звернутися до суду.

Щоб оскаржити рішення ВЛК в досудовому порядку, потрібно написати заяву/скаргу щодо непогодження з ним та з проханням переглянути його вищою ВЛК. До заяви/скарги слід долучити всі відповідні медичні документи, копію попереднього рішення та військового квитка (посвідчення офіцера).

Усе це необхідно або самостійно принести до вищої ВЛК, або надіслати поштою цінним листом з повідомленням про вручення з описом вкладення на адресу відповідної ВЛК.

Після отримання скарги ВЛК переглядає постанову або може направити на повторний (контрольний) медогляд. Потім надається новий висновок про стан здоров’я. У спірних та складних випадках право на винесення остаточного рішення залишається за Центральною ВЛК.

Оскаржити рішення ВЛК в суді виключно за медичними показниками неможливо, адже це не входить в компетенцію суду. Але суд може встановити порушення процедури проведення комісії та на цій підставі скасувати рішення.

Також суд може зобов’язати провести повторний медичний огляд та дообстеження у випадку відмови відповідної ВЛК їх проводити.

Як повідомляв OBOZ.UA, раніше у Верховній Раді розповіли, що змінить запуск смарт-мобілізації. Закон про електронний реєстр військовозобов'язаних і призовників, прийнятий шість років тому, тепер запрацює "на повну потужність".

Джерело матеріала
loader
loader