Дуже часто лікарі та фармацевти виписують та радять нам далеко не бюджетні ліки. Багатьох цікавить, чи можна такі препарати замінити більш дешевим аналогом та не нашкодити своєму здоров'ю.
Дженерик– це препарат, який за складом і дією схожий на інший, більш популярний і дорогий препарат, але набагато доступніший за ціною.
Експерт Вадим Тарасов розповів, що розробка ліків в середньому коштує близько двох млрд доларів і триває кілька років.
Сам препарат доходить до споживача аж через 10-15 років, коли завершуються усі клінічні випробування.
Таким чином виробникам окупаються медичні препарати у середньому через 10 років.
Після виходу ліків на ринок, в інших компаній з’являється можливість їх продублювати, якщо їм відома формула в патенті.
"Вважається, що створити копії оригінальних препаратів гранично просто, що далеко від істини. У нас функціонують декілька підрозділів. На розробку одних ліки в середньому йде до трьох років, перед запуском вони в обов’язковому порядку проходять дослідження на біоеквівалентність – порівняння з оригіналом", – зазначила дослідниця Анастасія Хрустальова.
Вчені проводять тривалі випробування дженериків на людях і тваринах, довго вивчаєть їх вплив на організм.
Вчені розповідають, що дешевий аналог має повністю збігатися з оригіналом. Якщо є якісь відмінності - то дженерик не випускається на фармацевтичний ринок.
Таким чином ви можете бути спокійні, купучи аналоги дорогих препаратів для лікування.
Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, організм витримає? Дієтологи дізналися, що буде, якщо є суп кожен день.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, як подолати залежність від солодощів: прості та ефективні поради від дієтологів.