Медики вперше змогли пересадити ціле око людині
Медики вперше змогли пересадити ціле око людині

Медики вперше змогли пересадити ціле око людині

Трансплантацію обличчя та ока успішно провели 46-річному ветерану Аарону Джеймсу, який отримав серйозні травми під час роботи. Внаслідок удару струмом постраждали ліва частина обличчя, ніс, рот та ліве око.

Пересадка ока

Лікарі провели тривалу операцію, під час якої здійснили часткову пересадку обличчя та трансплантацію ока. Все це відбувалося 21 годину. За шість місяців після операції лікарі відзначили позитивну динаміку в органі зору пацієнта — кровоносні судини та сітківка добре функціонували.

Головний лікар, Едуардо Родрігес, відзначив величезний крок уперед, який полягає в пересадці ока, що вивчалося протягом століть, але раніше такого не вдалося здійснити. Головною метою лікарів було не повернення зору, а збереження життєздатності очного яблука.

Чи зможуть повернути зір

Для активізації відновлення зв'язку між зоровим нервом та мозком, лікарі використали стовбурові клітини з кісткового мозку донора, введені у нерв. Однак наразі звʼязок між ними не встановився.

Відтак здійснюється розробка методу, який передбачає з'єднання нервових мереж мозку з трансплантованим оком, використовуючи для цього електроди.

Пацієнт Аарон Джеймс поділився надією, що його досвід може відкрити нові можливості для наступних пацієнтів.

Навіть якщо я не матиму можливості бачити, принаймні ви, можливо, дізнаєтеся щось нове, щоб допомогти наступній людині. Сподіваюся, це відкриє нові горизонти,
– сказав чоловік.

Однак Едуардо Родрігес запевняє, що Джеймс все ще має шанс відновити зір на пересадженому оці.

Джерело матеріала
loader
loader