Велика військова допомога ЄС Україні опинилася під питанням: у Німеччини виникли питання
Велика військова допомога ЄС Україні опинилася під питанням: у Німеччини виникли питання

Велика військова допомога ЄС Україні опинилася під питанням: у Німеччини виникли питання

План Європейського Союзу витратити до 20 мільярдів євро (21,4 мільярда доларів) на військову допомогу Україні опинився під загрозою. Проти виступають не лише Угорщина та Словаччина, а й Німеччина. Німці все ще не визначилися, чи готові вони виділити таку допомогу і зараз таке рішення не підтримують.

Як пише видання Reuters, Жозеп Боррель, голова зовнішньополітичного відомства ЄС, запропонував у липні блоку створити фонд з розміром до 5 мільярдів євро на рік протягом чотирьох років у рамках ширших зобов'язань у сфері безпеки для підтримки України.

"Я поки не збираюся оголошувати його мертвим. Але, звісно, завжди можна внести покращення", – заявив високопоставлений дипломат ЄС, виступаючи на умовах анонімності. "Німеччина мала багато питань… і це справедливо. Ми говоримо про великі гроші", – додав він.

Дебати щодо військової допомоги розгоряються в той час, коли країни ЄС також обговорюють пропозицію надати Україні економічну допомогу у розмірі 50 мільярдів євро. ЄС також стикається з проблемами щодо інших аспектів військової допомоги Україні.

Багато офіційних осіб та дипломати кажуть, що блоку буде складно виконати завдання щодо постачання Києву 1 мільйона артилерійських снарядів та ракет до березня наступного року. А Угорщина вже кілька місяців затримує 500 мільйонів євро у вигляді виплат із Фонду миру членам ЄС за допомогу Україні через те, що Україна внесла до чорного списку угорський банк OTP. Відколи банк був виключений із чорного списку, Угорщина наполягає на тому, що їй потрібні гарантії, що він туди не повернеться.

Нагадаємо, наприкінці жовтня президентка Єврокомісії заявляла, що ЄС готує сильний удар по доходах Росії. До 12-го пакету санкцій можуть увійти обмеження щодо російських алмазів, що має сильно вдарити по РФ – адже вона є найбільшим у світі постачальником дрібних алмазів.

Водночас фон дер Ляєн зазначила, що "Росія має заплатити за довгострокове відновлення України". З цією метою, за її словами, у ЄС провели дискусію щодо заморожених російських активів на 211 млрд євро на територіях країн-членів союзу.

Лище перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader