Кіновсесвіт Marvel, який не так давно здавався непохитною віхою сучасної попкультури, останні кілька років сильно «хитається» через дивні творчі рішення, погану комп’ютерну графіку та ще більший розподіл сюжету між фільмами та серіалами. На цьому тлі продовження пригод Капітан Марвел спочатку виглядало спірним, адже перша частина фільму виявилася вельми дискусійною, а трейлери другої викликали питання. Кіно дісталося прокату — і тепер розповідаємо в нашій рецензії, яким воно вийшло.
Плюси:
цікава основна концепція; людяність у стосунках між персонажами; хороша комп’ютерна графіка; кілька вкрай креативних сцен
Мінуси:
основна концепція настільки непродумана в деталях, що руйнує враження від усіх інших чудових знахідок фільму
«Марвели» / The Marvels
Жанр супергеройська пригода
Режисер Ніа Дакоста
У ролях Брі Ларсон, Тейона Парріс, Іман Веллані, Заві Ештон, Пак Соджун, Семюел Л. Джексон
Прем’єра кінотеатри
Рік виходу 2023
Сайт IMDb
В результаті дій Капітан Марвел (Брі Ларсон) рідна планета раси крі Хала опиняється на межі вимирання. Войовниця крі Дар-Бенн (Заві Ештон) має намір відновити свій дім, паралельно помстившись Капітан Марвел. Сама Керол Денверс виявляється пов’язана суперсилами зі своєю давньою знайомою Монікою Рембо (Тейона Парріс) і Міс Марвел (Іман Веллані). Тепер новоявленій групі супергероїв належить навчитися грамотно використовувати свої сили, щоб дати гідну відсіч загрозі.
Потік всілякої продукції Marvel настільки великий, що деякі фільми можуть спокійно розгортатися лише навколо однієї концепції. Ніби серія з довгого серіалу з умовним «монстром тижня», який нічого особливого в головну сюжетну лінію не привносить, але сам по собі має досить цікавий вигляд на рівні концепції.
«Марвелів» можна сприймати якраз таким «монстром тижня». Це доволі добре вже на тому рівні, що це рідкісний фільм MCU, який можна зрозуміти без зайвої підготовки, яка складається з перегляду попередніх фільмів і серіалів. Усі необхідні моменти до того ж вам покажуть окремо, дозволяючи зосередитися на головній ідеї фільму. Яка на словах звучить дуже цікаво, але на ділі розсипається при спробах хоча б трохи про неї подумати.
Головна особливість місцевої історії полягає у зв’язку трьох головних героїнь. Щоразу, коли одна з них використовує свої суперздібності, її телепортує на місце іншої героїні. А та інша героїня відповідно займає її місце.
Це вносить хаос для персонажів, але для глядачів має цікавий вигляд, адже в стандартну хореографію битв (доволі середню у фільмі, будьмо відвертими) вноситься яскравий елемент.
Героїням потрібно заново навчитися використовувати свої здібності з урахуванням нових умов, а для цього потрібно максимально згуртуватися. Що теж не так просто, адже Міс Марвел в абсолютному захваті та трепеті від Капітана Марвел, тому дуже сильно хвилюється, перебуваючи поруч із нею. А у Керол і Моніки свої давні розбіжності та незакриті гештальти.
Але чомусь умови для телепортації ніби нічим не обґрунтовані. Іноді героїні використовують суперсили — і нічого не відбувається. Іноді не використовують — але все одно телепортуються. Таке відчуття, що в Marvel вигадали цікаву ідею — і одразу ж запустили її у виробництво, навіть не спробувавши надати їй деталей і опрацьованості.
Через це фільм руйнується на очах. Точніше, якщо не ставити запитань, то все виглядає барвисто і цікаво, безперечно. Але не ставити запитання до «Марвелів» дуже важко. І тут уже виникають досить дивні думки про те, якою саме Marvel бачить свою цільову аудиторію.
Багато драматичних і кульмінаційних моментів «Марвелів» не працюють через дивність основної концепції. А найприкріше, що в усьому іншому вийшов дуже хороший фільм. Можливо, навіть найкращий фільм Marvel за останні кілька років.
У ньому цікава лиходійка, креативні деякі сегменти (навіть дуже, знову ж таки, одні з найкращих у MCU), цікава хімія між персонажами. Капітан Марвел, яка в попередніх фільмах багато в чому здавалася просто всемогутньою брилою без індивідуальності, тут знаходить свої слабкості та привабливі риси характеру. Навіть її відстороненість знаходить своє обґрунтування.
Окремо хочеться виділити комп’ютерну графіку, до якої абсолютно немає нарікань. Вона барвиста, креативна, постійно радує око. Звичайно, такі емоції мають бути стандартом у сучасному кінематографі. Але у Marvel останнім часом були серйозні проблеми з CGI. Дуже приємно бачити, що, здається, їх нарешті вдалося вирішити.
Цей фільм дуже хочеться хвалити, але ніяк не виходить. Ви можете виділити безліч сцен і моментів, які щиро захоплюють дух, але в єдину картину все ніяк не складається. Тут навіть справа не зовсім у «фундаменті» кіно. Просто тут відсутня важлива «цеглинка». Діра, що утворилася, тягне за собою всі інші елементи історії.
Само собою, ви можете просто насолодитися черговим Marvel-атракціоном. Він тут дуже якісний, жодних сумнівів немає. Але тим прикріше, що з «Марвелів» могло вийти щось набагато краще.
Погані фільми завжди будуть поганими фільмами, але навіть від них можна отримувати задоволення. Нудні, середні в усьому фільми швидко вивітрюються з голови. «Марвели» — це потенційно хороше кіно, але один важливий елемент у ньому настільки катастрофічно поганий, що хочеться завити від розчарування. Зате в пам’яті таке точно залишиться.
Втім, додатково вам тут запам’ятається сцена після титрів. Вона тут лише одна, тож до самого кінця списку всіх імен можете не сидіти. Але повірте, її важливість для кіновсесвіту Marvel неможливо недооцінити. Готуйте вашу ностальгічну жилку.
Висновок:
«Капітан Марвел» свого часу називали одним із найнудніших фільмів кіновсесвіту Marvel. У «Марвелах» нудьги немає. Тут хороші битви, цікаві персонажі, в чомусь неоднозначний конфлікт і безліч інших примітних моментів. Але все це руйнується через відсутність чіткої структури в основній ідеї фільму.