Як передає Укрінформ, про це глава української дипломатії сказав в ефірі національного телемарафону "Єдині новини", коментуючи публікацію агенції Bloomberg, що це зобов'язання навряд чи буде виконано.
"На жаль, агентство Bloomberg говорить правду. Є питання і багато та гучно ми бʼємо в дзвони. Я вважаю, що причиною цієї проблеми є не відсутність політичної волі Європейського Союзу підтримувати Україну – така політична воля є, — а жалюгідний стан і оборонної промисловості, здатної виробляти достатньо снарядів, і складів, і здатності укладати зовнішні контракти. Виявилося, що дуже багато перепон, багато несинхронізованих речей, дуже багато бюрократії", - сказав Кулеба.
Він додав, що ЄС працює над усуненням цих проблем і нагадав, що, перебуваючи в Берліні, закликав ЄС розробити цілісну політику оборонних індустрій.
"Якщо ми, як європейці, хочемо мати здатність захищати всю Європу, а Україна – це передова Європи сьогодні, то нам потрібна абсолютна нова якість роботи оборонних індустрій країн-членів ЄС і кандидатів на вступ до Євросоюзу. Усунути всі бар'єри, запровадити всі необхідні стимули, налагодити все, щоб як швейцарський годинник працювало", - наголосив міністр.
Як повідомлялося, високий представник ЄС Жозеп Боррель на пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС із закордонних справ заявив, що Євросоюз продовжує працювати над виконанням зобов’язання щодо поставки в Україну мільйона артилерійських снарядів, водночас імовірно, що зробити це до кінця року не вдасться з огляду на темпи виробництва боєприпасів.
Раніше ЄС оголосив про намір поставити Україні мільйон артилерійських снарядів протягом року. Це включало різні типи боєприпасів — від новітніх снарядів калібру 155 мм до пострадянських калібрів. Перший етап поставок із наявних арсеналів був завершений у травні. Другій «трек» передбачає систему спільного замовлення боєприпасів у оборонної промисловості. Третій «трек» передбачає цілеспрямовані інвестиції ЄС в розвиток спроможностей оборонної промисловості з метою поповнення армійських складів у країнах-членах та для продовження допомоги Україні.
За словами глави МіноборониНімеччини Бориса Пісторіуса, ЄС не досягне своєї мети доставити один мільйон артилерійських снарядів до України до березня 2024 року.