Потоки нафти РФ до Туреччини наближаються до рекордного рівня — Reuters
Потоки нафти РФ до Туреччини наближаються до рекордного рівня — Reuters

Потоки нафти РФ до Туреччини наближаються до рекордного рівня — Reuters

Потоки нафти РФ до Туреччини наближаються до рекордного рівня — Reuters

Очікується, що поставки російської нафти до Індії та Китаю залишаться на стабільному рівні. 

Поставки російської нафти марки Urals до Туреччини цього місяця наближаються до рекордного рівня, згідно з даними трейдерів і фінансової інформаційної компанії LSEG, в той же час очікується, що закупівлі з боку інших основних покупців РФ — Індії та Китаю, залишаться стабільними. Про це повідомляє Reuters.

Трейдери очікують, що поставки нафти марки Urals до Туреччини цього місяця зростуть вище жовтневих 1,4 млн тонн і перевищать історичний пік жовтня 2022 року в 1,43 млн тонн.

За даними LSEG, Туреччина закупила понад 800 тисяч тонн нафти марки Urals, відвантаженої з російських портів протягом 1-15 листопада, що на 200 тисяч тонн більше, ніж за аналогічний період жовтня.

Туреччина імпортує більше дешевих російських барелів після того, як її найбільший нафтопереробний завод STAR, що належить азербайджанській SOCAR, уклав угоду з російським "Лукойлом" про термінові поставки цієї марки нафти.

“Лукойл” почав постачати Urals до STAR у жовтні і, як очікується, цього місяця постачатиме близько 100 тисяч барелів на добу, що еквівалентно половині потужності заводу.

За даними LSEG, Індія залишилась найбільшим покупцем нафти марки Urals, що відвантажувалась з російських портів у жовтні, придбавши щонайменше 5 млн тонн цього сорту.

За словами трейдерів, з 1 по 15 листопада поставки нафти марки Urals в Індію становили лише 800 тисяч тонн, але очікується, що вони зростуть, оскільки багато танкерів, що прямують в індійські порти, спочатку вказують інші пункти призначення або взагалі не вказують їх.

У листопаді не було заплановано жодного вантажу нафти марки Urals для відправки в Китай, потоки до якого минулого місяця становили 500 тисяч тонн.

Трейдери прогнозують, що деякі вантажі з'являться пізніше, а загальний обсяг поставок залишиться на рівні минулого місяця, хоча очікується, що поставки нафти до Китаю загалом зменшаться на тлі зниження обсягів роботи нафтопереробних заводів цієї осені.

Росія також відновила поставки до Пакистану, відвантаживши 100 тисяч тонн нафти марки Urals після перерви із серпня. У жовтні Пакистан заявив, що прагне укласти довгострокову угоду з Росією про постачання нафти.

Раніше повідомлялося, що обмеження ціни на російську нафту майже повністю обходиться і це змушує G7 та союзників шукати шляхи посилення обмежень. Прибутки російського бюджету від продажу енергоносіїв у жовтні зросли вдвічі порівняно з вереснем, і на чверть у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. 

Раніше повідомлялося, що після заборони постачання російської нафти до ЄС 5 лютого 2023 року Туреччина стала одним із головних каналів постачання палива з РФ до країн ЄС та України. Детальніше про це — у статті Артема Куюна та Івана Марченкова «Хто допомагає Росії обходити нафтові санкції, в тому числі і за рахунок України?».

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader