Чимало українських переселенців, які перебувають в Європі, повертаються до України, зокрема через доступнішу медичну допомогу.
За даними , 39% респондентів вирушали з Європи в Україну для зустрічі з родичами, відвідування лікарів та вирішення питань з документами.
Експерти стверджують, що короткочасні візити свідчать про те, що українські біженці пристосовуються до воєнних реалій і намагаються знайти баланс між прихистком у безпечних країнах за кордоном і колишнім життям вдома.
Соціолог університету Paris Nanterre , яка вивчає соціальні наслідки війни в Україні, називає це відновленням відносин із батьківщиною без повного переселення.
Медична допомога – очікування і реальність
Багато біженців пояснюють, що їхні візити в Україну викликані розчаруванням у системі охорони здоров’я, вони мають скарги на тривале очікування прийому та та неналежне лікування.
Саме тому українці долають велику відстань, щоб отримати медичну допомогу вдома, як-от лікування зубів. Адже більшість медичних послуг коштують дешевше, а у державних закладах взагалі доступні безкоштовно.
Людмила Гуренчук, яка тимчасово живе у Сен-Тропе, Франція вважає, що медицина в Україні краще, швидше, а лікарі уважніше. Через те вона повертається щоразу, коли є можливість.