Служба безпеки України повідомила, що розпочала кримінальне провадження та вже призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій колишньої народної депутатки, мовознавиці Ірини Фаріон.
У своєму повідомленні СБУ посилається на інтерв'ю Фаріон журналістці Яніні Соколовій «Рандеву», в якому мовознавиця заявила, що категорично не сприймає російськомовних військовослужбовців ЗСУ і не може назвати їх українцями. Це викликало хвилю обурення серед українських захисників та в суспільстві загалом.
Крім того, у СБУ звертають увагу, що Фаріон у своїх соцмережах опублікувала допис зі скриншотом повідомлення від проукраїнського студента з тимчасово окупованого Криму, в якому були вказані ім’я, прізвище та інші персональні дані відправника. Окупанти зловили студента і записали відео з його «розкаянням», підписавши його: «Дякую пани Фарион».
За цими фактами відкрили кримінальне провадження за кількома статтями Кримінального кодексу України:
- ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
- ст. 435-1 (образа честі і гідності військовослужбовця, погрози військовослужбовцю);
- ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфічної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер);
- ст.182 (порушення недоторканності приватного життя).
Читайте також:
- Карма в дії?
- Орлиця комунізму, діва націоналізму: які цінності насправді обстоює Ірина Фаріон
- Ірина Фаріон назвала «провокацією» інцидент з кримським студентом, якого затримали росіяни
Після виходу 4 листопада інтерв’ю Ірини Фаріон журналістці Яніні Соколовій уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до правоохоронців та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення для перевірки висловлювань Фаріон. Омбудсман побачив у заяві ексдепутатки про російськомовних військовослужбовців «утиск та дискримінацію».
У Львівській політехніці, де працює Фаріон, відмежувалися від її слів, вказавши, що виш «не несе відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом».
Фото: сайт СБУ
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.