Штучний інтелект від Google DeepMind уперше перевершив традиційні методи в прогнозуванні погоди по всьому світу на термін до 10 днів. Це досягнення передбачає, що майбутні прогнози погоди можуть стати набагато точнішими.
Штучний інтелект Google прогнозує погоду по всьому світу
Оцінка показала, що GraphCast виявився більш точним, ніж провідна у світі традиційна система прогнозів на три-десять днів наперед, якою керує Європейський центр середньострокових прогнозів погоди (ЄЦСПП). ШІ перевершив його за 90% відсотками з 1 380 використаних показників, включно з температурою, тиском, швидкістю і напрямком вітру, а також вологістю на різних рівнях атмосфери.
GraphCast використовує архітектуру машинного навчання, так звану графову нейронну мережу, яка зробила висновки з понад 40-річних даних ЄЦСПП про те, як погодні системи розвиваються і переміщаються по земній кулі.
Вихідними даними для його прогнозів є стани атмосфери в усьому світі в даний час і шістьма годинами раніше, зібрані ЄЦСПП на основі глобальних метеорологічних спостережень. GraphCast створює прогноз на 10 днів за хвилину на одному комп’ютері Google TPU v4.
Як приклад успішного прогнозу вчені DeepMind згадали ураган Лі в Північній Атлантиці у вересні.
– GraphCast зміг правильно передбачити, що Лі вийде на берег у Новій Шотландії за дев’ять днів до того, як це сталося, порівняно з шістьма днями для традиційних підходів. Це дало людям ще три дні, щоб підготуватися до його прибуття, – сказав провідний автор наукової статті Ремі Лам.
Однак штучний інтелект, як і традиційні фізичні моделі, не побачив раптове вибухове посилення урагану Отіс біля тихоокеанського узбережжя Мексики, який 25 жовтня спустошив Акапулько без особливого попередження.