Паперові гроші зникнуть назавжди: у МВФ назвали криптовалюти, які їх замінять
Паперові гроші зникнуть назавжди: у МВФ назвали криптовалюти, які їх замінять

Паперові гроші зникнуть назавжди: у МВФ назвали криптовалюти, які їх замінять

Цифрові валюти центральних банків (ЦВЦБ, або CBDC) можуть замінити готівку, але їхнє впровадження може зайняти час. Це станеться, тому що в деяких країнах обслуговувати паперову валюту задорого.

Про це на фінтех-конфенції у Сінгапурі заявила голова Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва. Вона зазначила, що запровадженням таких активів уже займаються деякі країни Карибського басейну.

“CBDC можуть замінити готівку, поширення якої  в острівних економіках коштує дорого. Вони можуть забезпечити стійкість у більш розвинених країнах. І вони можуть покращити фінансову доступність у тих регіонах, де банківські рахунки є не у всіх", – сказала очільниця МВФ.

Варто зазначити, що CBDC заснована на блокчейні, через що такі активи іноді називають національною чи державною криптовалютою. Але від криптовалюти ЦВЦП відрізняються тим, що, будучи цифровою формою паперової валюти країни, вони повністю керуються центральним банком.

Георгієва вважає, що CBDC стануть безпечною та недорогою альтернативою готівковим. На цьому фоні вона закликала уряди приймати більш активні дії щодо розвитку та впровадження ЦВЦП.

“Можливо державному сектору слід запропонувати трохи більше рекомендацій. Не витісняти і не заважати, а діяти як каталізатор, забезпечуючи безпеку та ефективність, а також протидіючи фрагментації", – пояснила глава МВФ.

Вона закликає готуватися до розгортання CBDC та пов'язаних із ними платіжних платформ. Метою їх розробки має бути полегшення транскордонних платежів.

Зрештою, це допоможе побудувати більш інклюзивну міжнародну фінансову систему, що відповідає майбутнім потребам людства.

Як уже повідомляв OBOZ.UA, раніше Міжнародний валютний фонд був досить вороже налаштований щодо криптовалют. МВФ неодноразово виступав за заборону цих активів, але потім в організації змінили своє ставлення та назвали такий крок невірним.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader