Про це в інтерв'ю медичній експертці ЮНІСЕФ Катерині Булавіновій сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, передає Укрінформ.
"Я в чергове написав листи головам певних ОДА про те, що у мене є інформація , що дизель-генератори великої потужності, які ми подали, не у всіх лікарнях підключені і не ввімкнуться автоматично при відключенні світла. Тому ще раз наголошую - це можна швидко зробити, саме час це зробити. Якщо ми виявимо випадки, що відключено світло, а дизель-генератори стоять без підключення до розводки мережі, то це буде досить плачевно для керівника цього медзакладу", - зазначив Ляшко.
Він додав, що наявність у лікарняхгенераторів контролюють відповідні штаби при облдержадміністраціях, які відповідають за критичну інфраструктуру (до неї належать і заклади охорони здоров'я).
Міністр зауважив, що МОЗ з'ясовує потребу медзакладів у засобах альтернативного живлення, і часто лікарні відмовляються від потужних генераторів, оскільки вже отримали їх. Тож наразі є більша потреба у невеликих дизельних або бензинових генераторах.
Як повідомляв Укрінформ, за даними МОЗ, для безперебійної роботи у разі відключення електрики українські медзаклади мають понад 10 тисяч генераторів.