Україна посіла друге місце у світовому рейтингу благодійності
Україна посіла друге місце у світовому рейтингу благодійності

Україна посіла друге місце у світовому рейтингу благодійності

Огляд найбільших та найвагоміших фондів України

Благодійні фонди є важливою складовою будь-якого цивілізованого суспільства. Вони продемонстрували активність у підтримці армії, держави та вразливих груп населення. Їхня діяльність стимулює українських громадян і наближає до європейських цінностей допомоги та солідарності. За дослідженням британської організації Charities Aid Foundation (CAF), Україна посіла друге місце у світовому рейтингу благодійності. За ці 2 роки ми могли спостерігати бум реєстрацій благодійних організацій. Згідно з даними YC.Market, станом на липень 2023 року на території України діє 27 087 благодійних організацій. Українці продовжують дивувати світ багатомільйонними донатами на ЗСУ, гуманітарну допомогу, турботу про дітей, літніх людей, тварин. Про діяльність найбільших і найвагоміших фондів України, їхніх донорів і партнерів розповіли в матеріалі для Вістей.

Три найбільші благодійні фонди зібрали понад 12,5 млрд грн

За 9 місяців 2023 року три найбільші благодійні фонди України (United24, фонд "Повернись живим", фонд Сергія Притули) зібрали понад 12,5 млрд грн.

Фандрейзингова платформа United24 акумулює благодійні збори міжнародних партнерів, донорів, публічних осіб на підтримку України. За рік з моменту запуску фондової платформи United244 до НБУ надійшло понад $325 млн.

До збору коштів долучилися міжнародні компанії, українські підприємства, благодійні організації, світові знаменитості та донори зі 110 країн. Серед найбільших компаній-благодійників: Ukrsibbank, Укрпошта, Freedom Finance Europe, Spotify, RunUkraine, Rozetka, OKKO, Netpeak Group, Нова Пошта, Динамо Київ, Делві, BetterMe, Monobank, Київстар, Аптека АНЦ, Deloitte, Лун, Епіцентр, KSE Foundation, Favbet, VISA та інші.

У 2022 році фонд "Повернись живим" отримав 1,7 млн ​​донатів на суму 5,7 млрд грн. 68% благодійників фонду — фізичні особи, 25% — юридичні особи, 7% — підприємці. Фонд зробив значущий внесок у підтримку української армії. За цей час вони закупили: 951 тепловізор, 179 безпілотників та квадрокоптерів, 20 GPS-навігаторів для штурмової авіації, понад 1300 планшетів з програмним забезпеченням для артилеристів "Броня", понад 60 автівок для передової, десятки моніторів, телевізорів, радіостанцій та іншої техніки.

Партнери та спонсори фонду "Повернись живим" включають DOU, MTI, Softserve, Portmone, Grammarly, Genesis, Нова пошта, Приват Банк, GlobalLogic, Vodafone, Work.ua, Київстар, Monobank, OKKO, Uklon, EVA, Solidgate, ARX, Comfy та інші. Засновник DOU Максим Іщенко перерахував волонтерам 5 млн грн — це найбільший донат за весь період роботи організації, і ще 1 млн коштів отримали від стартапу Awesomic.

За даними фонду Сергія Притули, за рік повномасштабної війни загальний бюджет зборів становив понад 4 млрд грн. Зараз Фонд Притули закуповує екіпірування, обладнання, медичні засоби та транспорт для військових. Ще один напрямок роботи — гуманітарна допомога.

Найбільший внесок у фонд надав Макс Поляков, представник IT-індустрії, розміром $1,3 млн. Постійними партнерами фонду є такі компанії: Brights, Lazarev, Helsi, Multiplex, Relokia, The UpperCode, OLX, Easypay, Uniqa, Wookie, Comfy, Rozetka, WOG, Uklon, Нова пошта, ПУМБ, Приват Банк, Monobank, АЛЛО, Argo, AJAX.

Благодійний Фонд імені Олексія Ставніцера

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну фонд імені Олексія Ставніцера зосередився на потребах для української армії та силах територіальної оборони. Всі зібрані кошти спрямовують для закупівлі бронежилетів, касок, генераторів різної потужності, специфічних ліків, наплічників.

Крім цього, Андрій Ставніцер також став співзасновником клініки Superhumans, яка спеціалізується на протезуванні, реконструктивному лікуванні та реабілітації військових. Проєкт функціонує завдяки підтримці донорів і благодійників. Тож лікування для військових безкоштовне. Основними донорами є фонд The Howard G. Buffett Foundation (він надав $16 млн), Річард Бренсон (засновник корпорації Virgin), харчова корпорація Cargill, Mastercard тощо. Міжнародна інвестиційна компанія Freedom Finance Europe пожертвувала 650 тис. євро для створення клініки Superhumans Center у Львівській області. Загалом у Superhumans — три десятки великих донорів, серед яких Ottobock, Virgin, Wideworks, Payoneer, Softserve, Solidgate, АЛЛО, СНІДАНОК 1+1, ПриватБанк. Наразі вони зібрали понад $25 млн.

Help Ukraine Center

Андрій Ставніцер також ініціював створення фундації Help Ukraine Center — найбільшого у Східній Європі логістичного хабу для гуманітарної допомоги. Співзасновниками фонду також став член Ради директорів P&O Maritime Logistics та партнер SD Capital Філіп Грушко.

Уся гуманітарна допомога доставляється завдяки партнерам: Укрпошта, Freedom Finance Europe, Spunbond, TIS, Нова Пошта, Dragon Capital, БФ Spunbond, RZTK, Fedoriv marketing innovations, Netpeak, Barilla, Wideworks, Public groupe та іншим.

Благодійний фонд "Твоя опора"

У лютому 2022 року Фонд долучився до надання гуманітарної допомоги постраждалим дітям та дорослому цивільному населенню. Крім цього, під опікою фонду є лікарні в областях та прифронтові лікарні, які масово приймають внутрішньо переміщених осіб.

Фонд допомагає лікарням з обладнанням, ліками та виробами медичного призначення як прифронтові, так і медзаклади у відносно спокійних регіонах сьогодні. Крім цього, допомагають дитячим будинкам і надають матраци, засоби гігієни та продукти харчування.

Донорами фонду стали Freedom Finance Europe (9 млн грн), Credit Agricole (86 млн грн), Київстар (36 млн грн), Care (36 млн грн), Novus (6 млн грн), Jysk (1,5 млн грн), Sinevo (715 тис. грн).

Soborna Ukraine

З початку повномасштабної війни фонд працює на підтримку сімей загиблих військовослужбовців, що включає психоемоційну підтримку, освітньо-просвітницьку дільність, оздоровлення та рекреацію дітей. Наразі 195 дітей перебувають під опікою фонду.

Найбільшим спонсором фонду є співзасновник національної книжкової платформи Yakaboo Юрій Кривошея та директор БО "Благодійний фонд "Соборна" Владислав Ігнатов. Їх допомога полягає не лише у фінансовому аспекті, а й у постачанні книжок військовим та дітям.

Також партнером фонду є "Гуманітарна Нова пошта" та "Нова пошта", завдяки їм доставляли подарунки діткам безкоштовно, у тому числі одяг і книжки.

Анжеліка Рубєжова також доклала зусиль до ініціатив фонду, тому завдяки їй Elko Ukraine передавав сучасні ноутбуки дітям. Intertop виділив 2000 пар взуття для дітей загиблих захисників.

Завдяки підтримці донора Freedom Finance Europe, 103 тис. євро передали для відновлення зруйнованої через обстріл системи центрального водопостачання в місті Миколаїв.

Благодійний фонд Андрія Богданця "Допоможемо разом"

Фонд створили у 2020 році з метою підтримки людей, які опинилися у складному становищі під час відкритої збройної агресії рф проти України.

Головним донором фонду стала інвестиційна компанія Freedom Finance Europe, яка доставила гуманітарну допомогу (бутильована питна вода, згущене молоко, тушонка) внутрішньо переміщеним особам (300 тис. євро). Крім цього, компанія допомогла у придбанні високовартісного обладнання для медичних закладів.

У цьому році Freedom Finance Europe направила 3 млн євро для реалізації проєкту Freedom Space — облаштування 30 сучасних шкільних укриттів по всій Україні.

Благодійний фонд "Діти героїв"

Місія фонду — фінансова підтримка дітей до 18 років, які втратили одного або обох батьків під час війни. Станом на кінець серпня 2023 року фінансова допомога організації перевищила $5,1 млн.

Фонд надає підтримку у шести напрямках: екстрена допомога (евакуація), фінансова допомога, соціалізація (робота з психологами та педагогами), допомога на всіх етапах перебування у Фонді, допомога у сфері освіти, менторство та кар’єрна орієнтація.

На старті фонд забезпечувався особистими коштами співзасновників, а також завдяки фінансовій допомозі донорів, серед яких Freedom Finance Europe, Intertop, Біосфера, Київстар, Edinstvo Group, Preply, Capital Times, Monobank, Нова пошта.

Що саме змінилося у світі благодійності завдяки українцям?

  1. Феномен українських донатів: навіть у складних умовах війни люди в Україні збирають мільярди гривень на придбання військової техніки, амуніції та іншого спеціального обладнання.
  2. Масове волонтерство: українське суспільство ознаменувалося надзвичайною активністю волонтерів, які вкладають свій час і зусилля в підтримку військових, медичну допомогу та гуманітарні проєкти.
  3. Українські волонтери та громадяни виявилися надійною опорою для Збройних Сил України.
  4. Українська благодійність і волонтерство об’єднали націю в боротьбі з агресією. Ця єдність стала ключовою силою у стійкості країни та захисті її суверенітету.
  5. Дії українських волонтерів та благодійників привернули увагу міжнародного співтовариства, що сприяло підтримці України з боку інших країн та організацій. 

Здатність українців об’єднуватися та надавати підтримку у важкі моменти слугує прикладом для світу та надихає інших долучитися до благодійних ініціатив. Тому якщо ви хочете допомогти, але боїтеся за кошти, пропонуємо робити внески до цих перевірених благодійних фондів.

Джерело матеріала
loader
loader