Київський міжнародний інститут соціології провів дослідження, з якого стало відомо чи потрібна математика після закінчення школи. Зокрема соціологи зазначили, що цей предмет необхідний для розвитку загального мислення.
Результати були опубліковані на сайті КМІС. Згідно з ними, математика стала в нагоді після завершення школи 89% українцям.
"Вивчення математики потрібно не стільки для ії безпосереднього застосування, скільки для розвитку мислення взагалі. Основа математики полягає в абстрактному мисленні та у вирішенні проблем, що вимагає строгого та послідовного мислення. Через розв'язання математичних задач, люди навчаються робити логічні висновки та застосовувати абстрактні концепції до конкретних ситуацій. Такий підхід сприяє розвитку критичного мислення, вмінню аналізувати інформацію, структурувати та вирішувати складні проблеми", – зазначив соціолог Володимир Паніотто.
Непотрібною математика виявилась лише для 11%. У звіті також зазначено, що різниця між необхідністю знань з математики майже не відрізняється між містом (91%) та селом (87%).
71% відповіли, що застосовують точну науку при взаємодії з банками, отриманні кредиту, сплаті послуг тощо. 70% українців користуються нею у повсякденному житті, 68% вважають, що вона сприяла розвитку їх логічного мислення.
Трохи менше половини, а саме 48% користуються математикою у своїй роботі. 61% вказали, що вона необхідна, аби допомагати вчити дітям уроки. А 55% вона знадобилась у виші.
Також респондентам ставили запитання, чи потрібно збільшувати кількість годин з математики у школі – 51% віддали свою відповідь за те, аби залишити все як є, а 19% вважають що цього предмету має бути більше.
Прокоментував це дослідження і народний депутат Сергій Бабак. Він підкреслив, що несподівано багато респондентів вважають, що математики замало в школі. Також він додав, що саме тому в комітеті з питань освіти, науки та інновацій вважають, що цей предмет має бути обовʼязковим на НМТ.
"Справді, цікаві і трішки приємні результати. Лише 11% вважають, що не знадобилась. Серед тих, хто має вищу освіту – 6% не знадобилась. Тому ми з більшістю колег з комітету послідовно відстоюємо збереження обовʼязковості математики під час проведення ЗНО/НМТ", – зазначив народний обранець.
Раніше OBOZ.UA розповідав, що в Україні до кінця року планують об'єднати заклади вищої освіти.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!