Володимир Паніотто
  • Дата народження
    22 січня 1947
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Володимир Паніотто
887

Володимир Паніотто

Український соціолог, доктор філософських наук, генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології, професор кафедри соціології Університету «Києво-Могилянська Академія».

Дата народження:
27.01.1947 р.
Рідне місто:
Київ

Після школи Володимир вступив до університету ім. Т. Г. Шевченка на механіко-математичний факультет.

У 1970-му році він влаштувався на роботу в Інститут філософії АН УРСР.
У 1990-му році він перейшов в Інститут соціології НАН України. Через рік Володимир Паніотто став професором КНУ ім. Т. Г. Шевченка.

У 1992-му році він виступив як співзасновник і директор Київського міжнародного інституту соціології. Пізніше Володимир Паніотто отримав статус професора Києво-Могилянської академії та університету Джона Гопкінса.

Володимир написав 10 книг і понад 200 публікацій.

Цитати

В одному з інтерв'ю Володимир Паніотто розповів, як політики маніпулюють соціальними опитуваннями.

Для того, щоб витягнути з респондента потрібну відповідь, в деяких опитуваннях ставлять під одним пунктом кілька питань поспіль, які наводять на відповідь конкретного характеру.

Часто опитувальники складаються з декількох сотень питань, але з усього обсягу отриманої інформації публікується тільки 1%. Це ті відомості, які вигідні для політичної сили, яка замовила опитування. Опубліковані дані можуть вплинути на виборців в інтересах конкретної політсили.

Нерідко трапляється так, що один політик замовляє дослідження рейтингів свого конкурента. Зокрема, Віктор Ющенко замовляв дослідження своїх рейтингів і рейтингів Юлії Тимошенко. У результаті були опубліковані негативні дані про Леді Ю, хоча результати опитування стосовно Ющенка були набагато гіршими. Читачі про це не знали, тому впав імідж Юлії Тимошенко.

Ще однією хитрістю вітчизняних соцопитувань служать назви партій. За словами Володимира Паніотто, дослідження різних організацій відрізняються різними форматами проведення. Як правило, респонденти не знають багатьох партій і їх лідерів. Якщо біля назв політсил вказати імена їхніх ватажків, результати опитування будуть абсолютно іншими.

Володимир Паніотто також зазначив, що українські політики замовляють переважно рейтинги. Така інформація є поверховою і не зовсім об'єктивною. Проте виборець прислухається до думки більшості. Не знаючи, за кого проголосувати, він підтримає того, хто очолює чарти. При цьому люди не замислюються, що рейтинги — один із ефективних інструментів маніпуляцій.

Разом з тим, щоб грамотно вибудувати передвиборчу кампанію, політикам слід замовляти фундаментальні дослідження електоральних настроїв, реалій і тенденцій. Поки такими матеріалами зацікавлені переважно західні організації.

Статок

Володимир Паніотто не надав інформацію про свої доходи у відкритих джерелах.

Фото й відео

Володимир Паніотто - Фото 1

Згадки про персону