Укренерго має використовувати наявні фінансові потужності, і не підвищувати тариф на передачу та диспетчеризацію для бізнесу, – експерт
Укренерго має використовувати наявні фінансові потужності, і не підвищувати тариф на передачу та диспетчеризацію для бізнесу, – експерт

Укренерго має використовувати наявні фінансові потужності, і не підвищувати тариф на передачу та диспетчеризацію для бізнесу, – експерт

Укренерго має достатньо фінансових потужностей, щоб стримати зростання тарифу на передачу та диспетчеризацію електроенергії для бізнесу. Про це заявив  голова Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь.

"Ми маємо зрозуміти, яку роль в економіці відіграє держава, реальний сектор економіки, споживачі, зовнішні партнери, інвестори або донори. І ми маємо використовувати своє право громадянське на відстоювання своїх прав. Задавати питання - чекайте, а чи все в порядку? А яким чином взагалі Укренерго піднімає тариф, маючи величезні потужності?", - наголосив експерт. 

Він підкреслив: бізнес, не маючи змоги працювати, буде закриватися, або перекладати фінансове навантаження на споживачів. Таким чином, будь-яке підвищення тарифу для промисловості так чи інакше зачепить усіх громадян. 

"Бізнес – це не мать Тереза. Бізнес створений для того, щоб отримувати прибутки. Якщо він не буде їх отримувати, він закривається. Або перекладе максимальну кількість цих витрат на споживачів та на кінцевий продукт, на ціну кінцевого продукту. Таким чином, будь-яка ініціатива державних монополістів щодо підвищення тарифу на перевезення або передачу електроенергії лягає на плечі наші як громадян", - наголосив Соболь. 

Водночас, він зауважив, що Укренерго має значні потужності, які дають змогу компанії утримати тариф на передачу електроенергії, тож шукати причину збитків варто всередині компанії, аналізуючи ефективність її роботи. 

"Ми маємо розібратися, чи немає в Укренерго взагалі якоїсь складової чи корупційної, чи неправомірної. Чому взагалі це відбувається, яка кінцева мотивація? Мені здається, ми маємо вже як громадянське суспільство ставити перед держкомпаніями такі запитання, адже це стає проблемою для всієї нашої країни", - резюмував Соболь. 

Нагадаємо, Нацкомісія з регулювання енергетики та компослуг схвалила підвищення тарифу на передачу та диспетчеризацію електроенергії для бізнесу. Очікується, що після підвищення тарифів дохід державного монополіста "Укренерго" має скласти 58,7 млрд грн.

У свою чергу директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик заявив, що Укренерго постійно ініціює підвищення тарифу на електроенергію, але це викликає все більше запитань до менеджменту компанії, який закладає у видатки збиткові рішення та непрозорі закупівлі. Тому, враховуючи кризовий стан українського бізнесу, компанії варто переглянути свої витрати та звернутися по фінансову допомогу до міжнародних партнерів, а не добивати промисловість.

Джерело матеріала
loader