Рада дозволила українцям позбутися російських і білоруських рублів: але є нюанс
Рада дозволила українцям позбутися російських і білоруських рублів: але є нюанс

Рада дозволила українцям позбутися російських і білоруських рублів: але є нюанс

Виручені від продажу рублів гривні можна буде спрямувати на господарську діяльність і на те, щоб сплатити податки.

Українцям дозволили одноразово продати білоруські та російські рублі з рахунків у банках-резидентах через неросійські та непідсанкційні банки. Зробити це можна до кінця 2024 року, але тільки в безготівковій формі. Про це йдеться в поправці №62 до закону про вдосконалення державного регулювання ринків фінансових послуг №9422.

Важливо Продав крипту – отримав блокування. Чи готові банки обслуговувати продавців віртуальних активів

За інформацією агентства"Інтерфакс-Україна", за відповідну правку депутати проголосували 22 листопада 2023 року. Так, громадяни України отримали можливість до 31 грудня наступного року одноразово продати російські та білоруські рублі в безготівковій формі з рахунків у банках-резидентах. Йдеться про кошти, які виявилися заблокованими після повномасштабного вторгнення ЗС РФ в Україну. Позбутися грошей можна через неросійські та непідсанкційні банки.

У тексті документа також сказано про те, що операція відбудеться за двох умов. А саме:

  • банки-нерезиденти не можуть бути фінустановами Росії, Республіки Білорусь та/або підсанкційними банками;
  • продаж (обмін) відбудеться за заявою клієнта банку один раз за кожним із видів валюти — російських і білоруських рублів.

Як зазначив народний депутат Андрій Мотовиловець, під час публікації закону до другого читання відбулися консультації з Національним банком.

"Правка стосується українських платників податків, у яких є заблоковані рахунки в рублях. З'явиться можливість одноразово їх продати, отримати гривні, і за допомогою цих грошей підтримати господарську діяльність, сплатити податки", — пояснив він.

Українцям виплатили заморожені активи банків РФ

За допомогою заарештованих коштів "дочок" російських банків в Україні було частково профінансовано державну програму "єВідновлення", у межах якої українцям виплачують компенсацію за зруйноване або пошкоджене під час бойових дій житло. За словами голови комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олени Шуляк, найбільша використана сума була від "дочки" російського "Сбербанку", яка працювала в Україні.

Важливо Рада на 50 років ввела санкції проти Росії та Білорусі: що відомо

"Для виплати компенсацій ми використовували тільки заарештовані кошти російських банків, які працювали на території України. Найбільша сума була від "дочки" російського "Сбербанка", яка працювала в Україні", — розповіла вона.

Тим часом нагадаємо, що Нацбанк України анонсував черговий етап пом'якшення валютних обмежень. Як зазначив голова регулятора Андрій Пишний, нові зміни допоможуть "зробити життя бізнесу легшим".

Теги за темою
Нацбанк
Джерело матеріала
loader