Кожен другий чув про Сейшели, Кіпр чи Ібіцу. Це популярні та розкручені локації, до яких постійно їдуть відпочивати мандрівники. В них немає нічого поганого. Там завжди якісний сервіс, гарні п’ятизіркові готелі й вишукані ресторани. Але є одне маленьке "але". На цих курортах ніде яблуку впасти. Галасливі туристи повсюди і від них, на жаль, не сховатися.
Для любителів тиші та усамітнення летіти сюди – не варіант. Та що робити, якщо хочеться потрапити до такого раю, але без зайвої метушні та великого скупчення людей?
Вихід є! Треба обирати непопулярні напрямки. Таких островів, на щастя, вистачає. Але про них мало хто знає. Розказуємо, куди купувати квитки!
Схірмонніког (Нідерланди)
"Земля, що рухається" – ось, як можна описати цю локацію. Через особливе дно, сильний вітер і морські хвилі ця частина суходолу постійно переміщується на південь і схід. За 762 роки Схірмонніког віддалився від свого звичного місця розташування на 2 кілометри. Стала інакшою навіть його форма.
Своє положення він змінює завдяки Північному морю. Воно руйнує край берега з одного кінця і вносить розріз з іншого боку. Таким чином, створюється ефект "плину".
Хоч острів зовсім невеликий, всього 16 кілометрів завдовжки та 4 кілометри завширшки, він завжди радо приймає гостей. Тут є все для вдалих канікул. І готелі, і безліч будиночків для відпочинку та навіть наметовий табір. На узбережжі є пірс для порома та гавань для маленьких суден.
Їдуть сюди не для того, щоб ніжитися на сонечку, та й восени наврядчи це вдасться. А щоб насолодитися красою місцевих пейзажів. Найкраще це робити під час пішої прогулянки або їзди на велосипеді. Можна навіть придбати мапу з веломаршрутами та детально вивчити їх.
Для мандрівників із дітьми є також безліч розваг. З малечею варто відвідати дитячу ферму з тваринами, осідлати поні, запустити повітряного змія і покататися на тракторі східною частиною острова. Звідти через телескоп можна побачити морських котиків. Не забудьте записатися на різноманітні екскурсії. Їх тут безліч. На таких вилазках із гідом досліджують місцеву флору й фауну, шукають скарби на березі моря, ходять у гості до місцевих.
До речі, листопад тут вважається місяцем прогулянок. Тож їхати сюди в міжсезоння – ідеальний варіант.
Менорка (Іспанія)
Восени на цьому клаптику земної кулі також не погрієшся на сонечку. Але, не зважаючи на це, сюди охоче їдуть туристи, яким вже набридла Майорка. Їх приваблює унікальна природа. Варто сказати, що вся територія острова є заповідною зоною, оскільки тут дуже багато рідкісних представників тваринного та рослинного світу.
Місцева влада турбується про подорожніх. Тут постійно розробляються піші маршрути, щоб у холодні пори року ніхто з мандрівників не нудьгував.
Що робити в листопаді? Звичайно насолоджуватися краєвидами. Недарма Менорку називають музеєм просто неба. Тут можна годинами досліджувати історичні пам’ятки та атракції.
На острові побудовані кам’яні піраміди, які навіть старші за єгипетські. Вони обов’язкові для відвідування. Також варто заглянути до замку Санта-Агуеда та піднятися на його каплицю. Замовити екскурсію до печер з наскельними малюнками біля селища Калес-Ковес та побувати в гробниці Навета-дес-Тудонс.
У цьому краї ніколи хандрити. Місцеві постійно проводять фестивалі. Кожного місяця відбувається якесь дійство. Їхати сюди потрібно навіть через кухню. Вона тут неймовірна й поєднує у собі риси грецької, італійської, англійської та африканської. Обов’язково скуштуйте страви з морепродуктів, сир Маон та інжирний хліб. З напоїв – херес.
Дістатися на Менорку можна двома способами: полетіти на Майорку й звідти на поромі або внутрішнім перельотом.
Лошинь (Хорватія)
Природній SPA просто неба – так можна схарактеризувати цей острів. Серед туристів він відомий як оздоровчий курорт. Завдяки своєму м’якому субтропічному клімату, морському повітрю й сосновим лісам край не оминають навіть у міжсезоння.
Раніше Лошинь був більшим, але за часів правління римлян, його зменшили. Вузьку частину суходолу перекопали та прорили канал для проходу торгових суден. З того часу він має "сусіда".
Місцина потопає у густій рослинності. На кожному клаптику землі засаджені дерева, кущі, квіти й інші представники флори. Погода тут комфортна цілий рік. Окрім пляжів, є безліч визначних пам’яток. Серед них: історичні вілли часів Австро-Угорської імперії, церква Святого Мартіна XV століття, картинна галерея у палаці Фрітці, ботанічний сад, де зібрана колекція ароматичних рослин.
На острові постійно проходять фестивалі й спортивні події. Наприклад, у першу суботу кожного місяця відбувається свято, під час якого на набережній міста продаються смаколики та сувеніри.
Мандрівникам із дітьми рекомендуємо відправитися на екскурсію у Морський Освітній центр, який займається вивченням дельфінів. Їх колонія мешкає у районі узбережжя.
Так, у цих краях наприкінці осені – на початку зими вже неможливо приймати сонячні ванни. Але сюди їдуть за іншим. Щоб із головою пірнути в культуру, активно відпочити, відкрити для себе незвичні смаки місцевої кухні й просто подихати чистим повітрям. Вирішувати тільки вам! Але ми щиро радимо хоча б раз у житті завітати до цих маловідомих островів.
Раніше OBOZ.UA розповідав про міста Європи, які варто відвідати цієї осені.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!