Вчити потрібно вже зараз: кого зобов'яжуть знати англійську мову і які зміни чекають на українців
Вчити потрібно вже зараз: кого зобов'яжуть знати англійську мову і які зміни чекають на українців

Вчити потрібно вже зараз: кого зобов'яжуть знати англійську мову і які зміни чекають на українців

В Україні англійську мову можуть почати вивчати ще з дитсадка.

Верховна Рада зробила крок до зміни статусу англійської мови в Україні. Народні депутати підтримали відповідний законопроєкт у першому читанні. А уряд уже запустив програму з популяризації англійської - Future Perfect. Вона має допомогти українцям покращити свої знання.

Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Інни Лебеденко спробувала розібратися в цій темі.

Як під час війни знадобилось знання англійської мови

Першокурсники Київського національного лінгвістичного університету кажуть, що англійську почали вивчати задовго до вступу. Старшокурсники вже потроху поєднують навчання з роботою. Але знання англійської їм особливо стало в пригоді під час повномасштабного вторгнення.
 
"Перекладали військовим інструкції для використання техніки. Були одними з перших, здається, хто перекладали про Бучу, про Ірпінь", - кажуть студенти. 

Візити іноземних делегацій, виступи на міжнародних аренах, поширення новин у соцмережах на західну аудиторію - усе це теж потребує високого рівня володіння англійською.

Дослідження, яке провів Київський міжнародний інститут соціології показує, що майже кожен другий опитаний не може навіть прочитати і зрозуміти короткий текст. І лише 23% - легко говорять англійською в побуті й на роботі.

Що відомо про проєкт Future Perfect

Змінити це має мовна програма Future Perfect, яка з'явилася за ініціативи президента Зеленського.

"Це довгостроковий проєкт. Зараз наш план розроблений до 2030 року і по цьому річному плану ми дивимося, які категорії будуть у пріоритеті. На 2024 рік це, наприклад, буде реформа освіти всіх рівнів, щоб підсилити нашу систему освіти", - каже аналітикиня спільних проєктів Мінцифри та Фонду Східна Європа Тетяна Приходько. 

Норму із закону щодо скасування українського дубляжу вилучили. Саме вона викликала найбільше обговорень у суспільстві. І законопроєкт у такому вигляді підтримала Верховна Рада. Але перед тим як він потрапить на підпис до президента, нардепи ще мають розглянути його в другому читанні.

Урядовці пропонують запровадити вивчення англійської для дошкільнят. І змінити підходи в школах та вишах. До викладання залучатимуть носіїв мови - нейтів-спікерів. Учителям оплачуватимуть навчання та стажування. А саме оцінювання знань має стати більш прозорим.

Де можна вивчати англійську мову

Перші сервіси з допомоги вже презентували - це платформа "Промова". На ній українці вже мають преміум-доступ до всіх мовних курсів на 3 роки. І скористатися цією можливістю можуть геть і початківці. Другий - "Емпавер", який на відміну від "Промови", вимагає допомоги викладача. Він створений для вишів. І поділився ним із українцями Кембриджський університет. Його адаптацією займалися десятки людей із різних підрозділів. 

"Це наш бестселер світовий. Він себе дуже позитивно зарекомендував і багато країн ним ефективно користуються", - каже консультантка екзаменаційного департаменту Кембриджського університету в Україні Дарина Сіжук. 

Англійську використовуватимуть поряд з українською

У цьому університеті в наступному семестрі вже планують випробувати його ефективність. Поступова зміна статусу англійської має стати помітною й у всіх інших сферах. Дублювання інформації - у транспорті, на афішах та на вебсайтах державних установ.

"Результатом запровадження закону стане більше використання англійської мови поряд з українською в донесенні культурної інформації тим, хто знаходитиметься на території України - іноземцям, туристам", - каже т.в.о міністра культури та інформаційно політики Ростислав Карандєєва. 
 
А ще планують запровадити обов'язкову вимогу володіти англійською на рівні В2 для всіх категорій держслужбовців. Щоправда, з термінами поки не визначилася. Майже всі зміни, запропоновані в проєкті закону, набуватимуть чинності щонайменше через 2 роки після скасування дії воєнного стану. Але, наголошують урядовці, вчити англійську варто починати вже зараз. До того ж - заохочувати планують грошима. Подібно до "Єпідтримки" під час ковіду, держава платитиме й за вивчення англійської.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: ТСН 20:00 за 24 листопада 2023 року | Новини України

Джерело матеріала
loader