У суботу, 25 листопада, в Україні вшановують пам'ять жертв масових голодів 1921-1923, 1946-1947 років та Голодомору-геноциду 1932-1933 років. Цього дня прийнято згадати мільйони жертв, які загинули внаслідок штучного голоду, влаштованого радянською владою.
Також цього дня багато західних лідерів та дипломатів вшанували пам'ять жертв Голодомору в Україні. OBOZ.UA дізнався, що політики писали про трагічні для нашої країни події.
Посол Великобританії в Україні Мартін Харріс зазначив, що поклав квіти до меморіалу жертвам Голодомору на Михайлівській площі у Києві. Дипломат нагадав, що штучно створений радянською владою голод забрав життя мільйонів українців.
Представники посольства Німеччини в Україні також вшанували пам'ять мільйонів жертв геноциду. У дипломатичному відомстві зазначили, що в Європі більше не повинно бути місця для геноциду, імперіалізму та диктатури. Також там запевнили, що Німеччина міцно стоїть на боці України.
Посол Франції в Україні Гаель Вейсьєр заявив, що після ночі, коли російські окупанти масовано атакували Київ, для нього було честю взяти участь в офіційній церемонії пам'яті жертв Голодомору. Він наголосив, що світ не повинен забувати, який злочин проти українців скоїв радянський диктатор Сталін.
Цього дня з візитом в Україну перебуває президент Латвії Едгарс Рінкевичс. Він також вшанував пам'ять мільйонів українців, яких убив Радянський Союз. Також він додав, що Росія знову вчиняє повномасштабний геноцид в Україні, тому цивілізований світ має перемогти наступників Сталіна, щоб уникнути таких трагедій у майбутньому.
Прем'єр-міністри Литви Інгріда Шимоніте заявила, що російська агресія з її тяжкими злочинами – не перша спроба стерти український народ із Землі. Глава держави також прибула до Києва, щоб вшанувати пам'ять жертв Голодомору, мільйонів українців, які загинули через навмисний масовий голод – геноцид, влаштований СРСР.
Також пам'ять жертв Голодомору вшанувала президентка Європейського парламенту Роберта Метсола. Вона зазначила, що через 90 років Росія знову використовує продукти харчування як зброю, продовжуючи агресію проти України. За її словами, світ має зробити все, щоб зупинити російську агресію.
Пам'ять жертв Голодомору в Україні також вшанували дипломатичні відомства країн-партнерів, глави європейських держав та місія США при НАТО.
Нагадаємо, Декларацію, яка засуджує використання голоду щодо цивільного населення як методу ведення війни, підписали 55 держав-членів ООН. Документ ініціювала українська делегація до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років.
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що світ має об'єднатися та засудити злочини минулого, та зупинити злочини сьогодення. Глава держави висловив подяку всім державам, які обрали справедливість і офіційно визнали Голодомор злочином проти людей та проти України.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!