Висаджування певних культур на зиму дозволяє отримати ранній урожай у наступному сезоні. Під час осінньої посадки часнику варто обрати ділянку на осонні – овоч має отримувати достатню кількість світла, щоб мати змогу сформувати кореневу систему.
При підготовці до посадки приблизно за два тижні потрібно перекопати грядку приблизно на 20 см вглиб. Що покласти у лунку, щоб часник виріс здоровим та великим – читайте у матеріалі OBOZ.UA.
Чи потрібно робити мінеральні підживлення
Досвідчені городники радять вносити добрива не по всій грядці, де ростиме часник, а класти поживні речовини прямо у лунку.
Мінеральні добрива сприятимуть насиченню кореневої системи поживними речовинами. Такі підживлення "закривають" усі необхідні потреби рослини.
Ідеальним мінеральним добривом буде суміш сульфату калію та суперфосфату. Потрібно взяти по одній столовій ложці кожного інгредієнта.
Деревний попіл
Деревний попіл збагатить ґрунт у процесі перекопування. На один квадратний метр потрібно взяти 200 г добрива. Однак можна вносити речовину прямо в лунку – деякі фахівці запевняють, що так навіть ефективніше.
Добрива з перегною
Перегній – унікальне добриво. Такі підживлення збагатять навіть найбідніший ґрунт та зроблять його родючим та якісним. Засіб потрібно вносити в момент перекопування: на квадратний метр додають 500 г добрива.
Правила сівозміни
Звернути увагу варто і на правила сівозміни. Озимий часник краще не садити на грядку, де влітку росли наступні культури:
- картопля;
- буряк;
- морква;
- редька;
- цибуля.
Невдалим вибором і місце, де в теплу пору ріс звичайний часник.
А от сприятливими "попередниками" для часнику є:
- квасоля;
- перець;
- горох;
- кабачок;
- огірки;
- пшениця;
- гарбузи.
Раніше OBOZ.UA розповідав, коли треба садити часник на зиму і як підготувати грядку.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.