Блокування поляками кордону з Україною не призвело до дефіциту медикаментів в останній. Всі ж подібні повідомлення є ІПСО.
Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Він наголосив: метою цієї операції є спровокувати українців самостійно створити кризу з ліками.
"Це хочуть зробити для того, щоб люди кинулись в аптеки, викуповували все, що там є, щоб створити штучну кризу. Немає зараз штучної кризи", – сказав міністр.
При цьому він наголосив: наразі не відчувається нестачі в жодній із категорій ліків. Зокрема, повний спектр медикаментів доступний в:
- аптеках;
- закладах охорони здоров'я;
- у дистриб'юторів.
"Ми сьогодні не відчуваємо дефіциту в поставках лікарських засобів. Це чергова ІПСО. Штучна криза в нас була тільки з моменту повномашстабного вторгнення, коли багато аптек позакривалося, коли не працювали логістичні склади. Там все у Міністерства з викрійками і з логістами було в ручному режимі, ми поставляли по аптеках. Але все рівно нам вдалося втримати цю ситуацію. Сьогодні ніякої кризи немає і лікарські засоби продовжують приїжджати в Україну", – резюмував міністр.
Що говорять в аптеках
Водночас у мережі аптек "Подорожник" розповіли OBOZ.UA, що багато в чому ситуація залежить від кількості залишків товару по Україні. І загалом "клієнти не повинні помітити відсутності улюблених брендів".
Водночас там визнали, що деяких товарів справді може не бути через невчасне постачання дистриб'юторам. Однак у такому разі "виробники попереджають про можливий перебій доставки".
"Якщо обставини не змінюватимуться, то відповідно і збільшиться кількість таких звернень. Проте зараз ситуація не критична. У наших аптеках багато імпортної косметики з країн Європи – й тут спостерігається подібне. Тобто товари приїжджають із затримкою і при цьому в нас достатньо залишків по Україні", – наголосили в мережі.
Про те, що українці не мають великих проблем з медикаментами, повідомили OBOZ.UA і в мережі аптек АНЦ. "Дистриб'ютори відповіли, що проблем із поставками товарів через блокування кордону немає", – розповіли представники мережі аптек.
Втім є ще один фактор, який дозволяє українцям не перейматися можливим дефіцитом ліків через події на кордоні. Як пояснили у "Подорожнику", навіть якщо якогось препарату не виявиться в аптеці, завжди можна придбати його аналог.
"У людей буде можливість придбати аналог потрібного імпортного препарату. Адже він має свої аналоги", – зазначили там.
Пальне буде
Також українці не повинні мати проблем з наявністю автопального. Адже, за словами гендиректора однієї із мереж АЗС Леоніда Косянчука, нестачу нафтопродуктів "можна перекрити внутрішнім виробництвом".
Втім, визнав він, певні проблеми можуть виникнути зі зрідженим газом. Адже з ним "ситуація гірша".
"Раніше бензовоз міг зробити три ходки за місяць. Зараз за місяць і одну не може", – пояснив експерт OBOZ.UA.
Проте, запевняє він, якоїсь трагедії через це не станеться. Справа в тому що:
- рівень споживання зараз падає;
- учасники ринку "навезли достатньо запасів";
- українці легко перейдуть із газу на бензин – "тумблером клацнув – і вже перейшов".
Впевненості, за його словами, надає і те, що оператори ринку активно шукають вихід із ситуації. Зокрема, опрацьовуючи як нові канали постачання, так і можливості замінити імпортну продукцію.
"Оператори ринку вже перелаштовують логістику на залізничний транспорт, хоча це складніше. Через інші країни – не знаю. Молдова і Болгарія закрили самі через побоювання російського бізнесу, хоча вони заходять іншими шляхами", – пояснив він.
Як повідомляв OBOZ.UA, через блокаду польськими ультраправими кордону економіка України зазнає значних збитків – зокрема, через зменшення кількості товарів, що ввозяться в країну. Втім говорити про критичне зниження імпорту і дефіцит тих чи інших позицій поки не доводиться: бізнес активно шукає альтернативні шляхи ввезення товарів або пропонує українцям доступні аналоги.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!