![Визначення пріоритетів у реформах є справою української влади - єврокомісар](https://thumbor.my.ua/HMa9I9CbP7h9hjt_a8yEB_aAk6c=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F4417b67133ebc380e0ca345c430d63ee.jpg)
Визначення пріоритетів у реформах є справою української влади - єврокомісар
Про це заявив єврокомісар з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюс Сінкевічюс на пресконференції у Вільнюсі в межах міжнародної конференції з екологічного відновлення України, повідомляє кореспондент Укрінформу.
За словами єврокомісара, по главі 27 acquis ЄС– природне середовище - Україна зробила крок уперед.
«Зараз наша оцінка – два з п’яти, що свідчить про те, що за минулий рік уже є прогрес. Це означає, що Україна "розганяється" у цьому процесі. І я сподіваюся, що швидкість вдасться зберегти і реалізація реформ продовжиться. Але, знову ж таки, визначення пріоритетів певних глав - це справа українського уряду, адже саме вони бачать, які в них є ресурси, які законопроєкти готові до представлення у Раді і які Рада готова ухвалити. Я гадаю, що це важливо для визначення пріоритетності тих глав», – сказав політик.
Сінкевічюс також визнав, що імплементація реформ у сфері довкілля є «дуже складною» справою.
Своєю чергою міністр захисту довкілля і природних ресурсів України Руслан Стрілець зауважив, що дуже важко зрозуміти, що «потрібно визначити пріоритетом, а що ми можемо зробити завтра».
«Але я б хотів впровадити всі реформи якомога швидше, тому що розумію, що євроінтеграція залежить від швидкості реформ. І це не тільки про розробку якогось проєкту закону та адвокація цього закону в парламенті чи на рівні уряду. Реформи – це про практичний аспект, який ми повинні відчути, коли виходимо на вулиці та розуміємо, що люди відчувають ці реформи. Це дуже важливо», – наголосив міністр.
За його словами, у звіті Європейської комісії є такі пункти, як кліматична політика, продовження реформи управління відходами та завершення реформи у питаннях промислового забруднення.
«Цей звіт є дорожньою картою для України на наступний рік, у тому числі щодо просування по главі 27. І я переконаний, що ми впораємося. Ми будемо рухатися якнайшвидше за підтримки місцевих органів влади та громадянського суспільства», – підсумував міністр.
Як повідомляв Укрінформ, 28 листопада у Вільнюсі (Литва) розпочала роботу міжнародна конференція з екологічного відновлення України.
Фото: dpa
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)