Український уряд вніс до Верховної Ради законопроєкт №10288, який має захистити мовні права національних меншин і сприяти шляху країни до євроінтеграції. Однак деякі положення документа викликають обурення через можливе погіршення стану української мови в різних сферах та повернення російської на телебачення.
Мовний омбудсмен Тарас Кремінь вже різко розкритикував законопроект.
Спільноти в соцмережах обговорюють законопроєкт, вказуючи, що хоча він спрямований на захист прав національних меншин, однак містить положення, які можуть вплинути на функціонування української мови в різних сферах суспільства.
Згідно з інформацією, законопроєкт №10288, представлений як крок до європейської інтеграції, включає зміни до законів про мову, освіту, медіа та видавничу справу. Зазначається, що ці зміни можуть обмежити використання української мови і знищити механізми її захисту.
Один із критиків законопроєкту, заступниця директора Національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили" Тетяна Шептицька, вважає, що документ, крім захисту прав меншин, може призвести до масштабної русифікації телебачення, радіомовлення, аудіо- та відеореклами, книговидання та інших галузей після п'ятирічного перехідного періоду.
Уповноважений із захисту мови Тарас Кремінь також висловив обурення, зауважуючи, що зміни можуть вплинути на обов'язкову частку книг державною мовою та присутність української мови в медіапросторі. Він також наголосив на послабленні гарантій навчання національних меншин українською мовою в освітніх закладах.
Обговорення законопроєкту триває, і деякі зміни можуть бути внесені перед його прийняттям.
Останні новини України:
Як ще Politeka повідомляла, що з'явилися деталі мовного скандалу у львівській школі.