Захід робить недостатньо для перемоги над Путіним через відсутність стратегічного бачення – The Economist
Захід робить недостатньо для перемоги над Путіним через відсутність стратегічного бачення – The Economist

Захід робить недостатньо для перемоги над Путіним через відсутність стратегічного бачення – The Economist

,Захід зробив надто мало для поразки російського диктатора Володимира Путіна. Причина цього – відсутність стратегічного бачення, особливо у Європі. Держави могли б розгорнути промислові та фінансові ресурси, які затьмарюють російські, і тоді ймовірність перемоги РФ була б набагато меншою.

Про це йдеться у матеріалі видання The Economist, опублікованому у четвер, 30 листопада. Як пишуть журналісти, Заходу ще не пізно показати всю рішучість допомагати Україні – передавати більше зброї, запроваджувати суворіші санкції, подвоїти свої зусилля, щоб забезпечити прогрес країни на шляху до ЄС – все це буде найкращим способом стримати Путіна.

Зараз же, як упевнені у виданні, вперше з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну Путін "виглядає так, ніби може перемогти".

Зокрема, він поставив Росію на військові рейки і зміцнив свою владу. Москва закуповує військові товари за кордоном та допомагає налаштувати країни так званого Глобального півдня проти Штатів. Що особливо важливо, диктатор підриває переконання Заходу в тому, що Україна може – і має – вийти з війни процвітаючою європейською демократією.

Як вважають журналісти, причина, через яку перемога Путіна можлива, полягає в тому, що перемога залежить від витривалості країни, а не від захоплення території. Нині ж жодна сторона неспроможна витіснити іншу з міст, які вони контролюють. Контрнаступ України сповільнився, а Росія втрачає понад 900 людей на день у боях за Авдіївку на Донеччині.

Перевага Росії на полі бою частково пояснюється тим, що країна збільшила іноземну підтримку – Путін отримує ударні дрони з Ірану, боєприпаси з Північної Кореї, а Туреччина та Казахстан стали каналами постачання товарів, які живлять російську військову машину.

Водночас, як ідеться в матеріалі, західна схема обмеження доходів від російської нафти шляхом обмеження ціни на нафту на рівні $60 за барель провалилася, оскільки паралельна торгова структура виникла за межами досяжності Заходу. Ціна нафти марки Юралс із Росії становить $64, що майже на 10% вище з початку 2023 року.

"Путін перемагає ще й тому, що він зміцнив свої позиції всередині країни. Тепер він абсурдно каже росіянам, що вони залучені до боротьби за виживання проти Заходу. Простим росіянам, можливо, не подобається війна, але вони до неї звикли. Еліта посилила контроль над економікою і заробляє багато грошей. Путін може дозволити собі виплатити довічну зарплату сім'ям тих, хто воює та помирає", – пишуть журналісти.

Також вони додали, що на Заході запевняють у тому, що готові й надалі допомагати Україні, однак, наприклад, у Штатах адміністрація Байдена щосили намагається змусити Конгрес виділити фінансування на суму понад $60 млрд. А незабаром на шляху стане передвиборна кампанія. Водночас, Європейський Союз пообіцяв Україні $56 млрд, але гроші затримуються Угорщиною.

Також видання зазначає, що якщо президентом в Америці оберуть Дональда Трампа, Вашингтон може припинити постачання зброї Україні і це буде катастрофою.

До 2025 року Путін може почати відчувати напругу від ведення війни, проте просто сподіватися, що його режим буде повалений, безглуздо. Глава Кремля може залишатися при владі протягом багатьох років, і якщо він це зробить, він погрожуватиме війною, бо це його виправдання для внутрішніх репресій та страждань його власного народу.

Тому Європа, упевнені у виданні, має розглядати Путіна як головну довгострокову загрозу своїй безпеці.

"Росія буде переозброюватися. У неї буде бойовий досвід. Планування оборони Європи має бути спрямоване на те, щоб Путін не відчув слабкості", – йдеться у матеріалі.

Найкращим способом для Європи стримати Путіна є демонстрація своєї рішучості. Європа прямо зараз має показати, що вона повністю прихильна до процвітаючої, демократичної, орієнтованої на Захід України.

"Зброя має значення, особливо протиповітряна оборона та ракети великої дальності для завдання ударів по російських лініях постачання, тому для США вкрай важливо затвердити останній транш допомоги. Оскільки арсенали вже виснажені, необхідно провести додаткову роботу зі збільшення потенціалу західних виробників зброї. Санкції могли б бути більш ефективно спрямовані на відокремлення режиму від еліти", – пише ЗМІ.

Ймовірно, Путін атакуватиме міста України та намагатиметься впливати на суспільство, аби саботувати трансформацію країни у західну демократію. У відповідь Європа має подвоїти свої зусилля, щоб забезпечити прогрес України, обіцяючи гроші та вступ до ЄС, впевнені журналісти.

Як повідомляв OBOZ.UA, в адміністрації Байдена сказали, що Вашингтон має докласти ще більше зусиль, щоб забезпечити Україну тим, чого вона потребує напередодні зими. Насамперед Конгрес США має схвалити запит глави держави Джо Байдена щодо додаткового фінансування.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader