Що ви знаєте про Вінницю? Напевно, у кожного другого в голові спливе картинка фонтану Roshen, і це не зовсім правильний тренд. Вінниця відома далеко не цим, місцеві підтвердять.
Цього року місто відзначило своє 660-річчя. Його засновником вважається Федір Коріатович, який був племінником князя Ольгерда. У 1363 р. він заклав дерев'яну фортецю на Замковій горі й відтоді почалося становлення міста.
Цікаво? Тоді пропонуємо продовжити та пройти наш тест на знання міста Вінниці, найцентральнішої області України. Поїхали!
Правда. З 2 лютого по 6 березня 1919 року (трохи більше ніж місяць) Вінниця була столицею УНР. Саме тоді під тиском більшовицьких сил, які зайняли Київ, до міста переїхав тодішній уряд. У Вінниці тоді вирішувалася доля України.
Відбулася зміна політичного керівництва Директорії – замість Володимира Винниченка головою став Симон Петлюра.
Директорія переїжджала до міста ще двічі. У грудні 1918 року, у зв'язку з підготовкою повстання проти гетьмана Павла Скоропадського. І в травні 1920 року. Тоді Україну відвідав маршал Польщі Юзеф Пілсудський.
Оскільки Директорія була вищим органом державної влади, Вінниця фактично тричі ставала столицею УНР.
Правда. Згідно з результатами всеукраїнського опитування групи "Рейтинг", саме Вінниця сім років поспіль очолювала рейтинг найкомфортніших міст для життя в Україні. Учасники опитування оцінювали свої міста за якістю 22 сфер і послуг.
Правда. Григорій Степанець – відомий математик, програміст і винахідник. У 1989 році він емігрував з СРСР до США і став мільйонером, займаючись розробкою програмного забезпечення для Microsoft. 22 жовтня 2022 року Степанець помер у віці 84 років. Багатьох здивував заповіт Степанця, у якому він пожертвував по два мільйони доларів Українському Католицькому Університету та Києво-Могилянській академії, а ще один мільйон – Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному, який передав гроші, що раптово звалилися на нього, на потреби армії. 2 листопада 2023 року у Вінниці на фасаді ліцею №4 з'явилася меморіальна дошка на честь знаменитого уродженця міста і щедрого філантропа.
Правда. Вінницька область є єдиною областю в Україні, біля кордонів якої розташовано ще сім різних областей. А саме – Кіровоградська, Черкаська, Житомирська, Київська, Одеська, Хмельницька, Чернівецька. Також Вінницька область межує ще з Молдовою.
Майже правда. Беззаперечний лідер – це Закарпатська область, але другу позицію вже немало років впевнено утримує Вінницька.
Правда. Вінничанин Микола Дмитрович Леонтович написав п'ять версій твору, але для виконання він обрав лише одну, створену 1916 року. У 1922 році "Щедрик" став відомим не тільки в Україні, а й у всьому світі. У 1921 році "Щедрик" співали у славному Карнегі Голлі в Нью-Йорку. 1936 року в Нью-Йорку було зареєстровано авторське право на "Carol of the bells", де були імена Леонтовича та Ольховського.