Україна та Італія обмінюватимуться знаннями у сфері відновлювальних джерел енергії
Україна та Італія обмінюватимуться знаннями у сфері відновлювальних джерел енергії

Україна та Італія обмінюватимуться знаннями у сфері відновлювальних джерел енергії

Україна та Італія обмінюватимуться знаннями у сфері відновлювальних джерел енергії

Між урядами двох держав укладено меморандум.

Уряди України та Італії будуть співпрацювати у сфері енергетичного переходу і відновлюваних джерел енергії. Відповідний меморандум підписали заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук і віце-міністр Міністерства навколишнього середовища і енергетичної безпеки Італії Ванніа Ґава у межах Конференції ООН зі зміни клімату COP28, що триває у Дубаї, повідомляє сайт Кабміну.

«Зелений перехід і розвиток відновлюваної енергетики визначені одними з ключових завдань Енергетичної стратегії України до 2050 року. Поглиблення співпраці у цих галузях з нашими італійськими партнерами має важливе значення для України, і ми раді сьогодні укласти відповідний меморандум», - зазначила Світлана Гринчук.

Сторони домовилися про співпрацю у сфері енергетичного переходу та ВДЕ під час повоєнної відбудови України задля досягнення цілей декарбонізації всього енергосектору.

Меморандум передбачає співпрацю у таких сферах:

  • передача технологій та розбудова потенціалу у секторі відновлюваної енергії та енергоефективності;
  • обмін найкращими практиками та знаннями в енергетичному переході та інноваційних технологіях у процесі декарбонізації;
  • прискорення розгортання та використання відновлюваного водню, екологічно чистого біогазу та біометану;
  • посилення участі громадськості та обмін передовим досвідом в управлінні енергетичною системою, включно з редакцією Національного енергетичного та кліматичного планів (NECP).

Нагадаємо, що на кліматичний саміт COP28 у Дубаї (ОАЕ) Сполучені Штати Америки, Україна і ще 19 країн ухвалили історичний документ та визначились з фінансуванням ядерної енергетики. Ці держави планують потроїти потужності атомної енергетики в усьому світі до 2050 року. Зокрема, у Декларації записано, що пріоритетом є обмін передовими науковими знаннями та технологіями за умови визнання досягнень Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). У відповідь МАГАТЕ підтримуватиме країни, якщо вони приєднаються до ініціативи Atoms4NetZero.

Atoms4NetZero - це ініціатива МАГАТЕ, в рамках якої державам-членам надається підтримка при переході до енергетики з нульовим рівнем викидів. За допомогою цієї ініціативи держави, підприємства галузі, фінансові установи та міжнародні організації отримують доступ до технічних знань та наукових даних про потенціал ядерної енергії для декарбонізації виробництва електроенергії, а також таких секторів, як промисловість та транспорт, рівень викидів у яких складно зменшити.

Джерело матеріала
loader
loader