День святої Варвари 2023: як відзначити, що не можна робити і як привітати
День святої Варвари 2023: як відзначити, що не можна робити і як привітати

День святої Варвари 2023: як відзначити, що не можна робити і як привітати

Щорічно 4 грудня за новим стилем або 17 грудня за старим стилем українці відзначають День святої Варвари, на честь священномучениці Варвари Іліопольської. Це свято було дуже популярним серед українських дівчат. Розповідаємо, як відзначити і що не можна робити в день святої Варвари.

Історія Дня святої Варвари

Варвара Іліопольська народилася в 3 або 4 столітті в Римській імперії в знатній родині язичників. Згідно з легендою, дівчина була дивовижно красивою. Її батько закрив Варвару у високій вежі, щоб на її красу не зазіхнули інші. 

У вежі Варвара таємно прийняла християнство від своїх служниць. У той час вірити в Христа було заборонено законом. Коли дівчина розповіла про свою віру батькові, він дуже розлютився і привів її на суд до римського правителя Мартініана. Той наказав катувати дівчину, але вона не відмовилася від християнства. Тоді Варвару вирішили стратити, а наказ виконав її власний батько.

Праведний християнин поховав мученицю. Вважається, що біля могили святої Варвари хворі зцілювалися, а горюючі отримували розраду. В Україні свята Варвара вважається заступницею жінок.

День святої Варвари-традиції і заборони

Варварин день відзначають у всіх слов'янських країнах, в тому числі і в Україні. У Київській Русі це свято відзначали дівчата і жінки. У цей день за традицією ліпили вареники з маком, вишнями або з калиною. Серед порції обов'язково робили кілька "пірхунів" - вареників з борошном замість начинки. Цими стравами пригощали юнаків. Хлопця, якому дістанеться порожній вареник, до кінця дня дражнили "пірхуном".

Популярні серед дівчат також були ворожіння на День святої Варвари. У це свято проводили таке ж ворожіння, як і на День святої Катерини - ставили в воду гілку вишні і дивилися, зацвіте вона до Різдва. Якщо квітки з'явилися, то дівчина в наступному році вийде заміж, а якщо немає, то ще рік просидить в дівках.

Дорослі жінки в цей день молилися святій Варварі про успішний шлюб, вдалу вагітність і легкі пологи, благополуччя дітей, вирішення конфліктів з батьками. Бездітні жінки просили послати їм довгоочікувану дитину. Вірили, що Варвара почує молитви всіх жінок.

Заборони в цей день не відрізняються від інших церковних свят. Ось що не можна робити в День святої Варвари:

  • пліткувати, розповідати чужі секрети, розпускати чутки;
  • займатися важкою фізичною працею, а також копати землю;
  • конфліктувати, згадувати старі образи, ображати інших людей;
  • мстити і заздрити.

Православним у цей день також не можна їсти м'ясо, молочні продукти та яйця, адже триває Різдвяний піст.

День святої Варвари - привітання

Вітаю з Днем cвятої Варвари і побажати хочу, щоб дух великомучениці завжди наставляв на вірний шлях і добрі вчинки, щоб життя дарувало світлі моменти щастя і любові, щоб серце незмінно вірило в чудеса і доброту цього світу.

***

Вітаю з Днем cвятої Варвари і від душі бажаю міцної віри і благих діянь, вірних цілей і світлої надії, чистої любові і щирої поваги, доброї допомоги небес і істинного щастя життя.

***

Вітаємо з Днем cвятої Великомучениці Варвари Іліопольської, покровительки немічних і рятівниці від раптової смерті. Нехай свята захистить нас від бід, що застерігають на кожному кроці і проведе через всі небезпеки в цілості й неушкодженості.

***

У День святої Варвари прийміть щирі побажання благополуччя. Нехай ім'я її, як символ мужності і віри, оберігає вас, а краса нашого світу, так улюблена нею, привносить цю красу в душу, радує своєю чистотою і яскравими фарбами.

***

Нехай світло і доброта завжди живуть в твоєму серці, ніколи не сумнівайся в тому, що життя твоє буде успішною і чудовою, ВІР в себе і набирайся сил!

Джерело матеріала
loader