Ситуація в енергосистемі складна, – Укренерго
Ситуація в енергосистемі складна, – Укренерго

Ситуація в енергосистемі складна, – Укренерго

За інформацією Укренерго, ситуація в енергосистемі складна. Там зазначили, що висока аварійність енергоблоків та прогнозоване похолодання можуть спричинити дефіцит в енергосистемі.

На аварійному ремонті 5 енергоблоків

Вранці 4 грудня одна з теплоцентралей на Півдні зупинила роботу через пошкодження при обстрілі. Протягом доби в аварійний ремонт виведено 5 блоків на теплових електростанціях в різних регіонах. Причини цього дуже різні. Сонячні електростанції не можуть працювати на максимумі своїх можливостей через щільну хмарність по всій країні.

Водночас електроенергії достатньо для забезпечення потреб побутових та юридичних споживачів. Ліміти споживання не запроваджувались. Графіки відключень не вводилися та не прогнозуються.

Стан мереж Укренерго та Міненерго

В Одеській області повністю відновлено електропостачання споживачів, знеструмлених через негоду.

Загалом через негоду на ранок 4 грудня знеструмлено 145 населених пунктів в Житомирській, Львівській, Сумській, Чернігівській областях.

Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 420 населених пунктів. Внаслідок ворожих атак є нові пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Харківській, Херсонській областях. Аварійно – відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.

Підприємцям дозволили імпортувати електроенергію

  • Уряд дозволив промисловцям імпортувати електроенергію з-за кордону, щоб забезпечити стабільну роботу під час блекаутів. Такі підприємства не будуть зазнавати обмежень енергопостачання.
  • Імпортувати електроенергію можуть лише непобутові споживачі. Щоб уникнути відключень, необхідний обсяг імпорту повинен становити 50% від фактичного споживання щогодини з жовтня по квітень та 30% відповідно з травня до вересня.
  • Імпортувати електроенергію українські підприємства зможуть зі Словаччини, Угорщини, Румунії, Польщі тощо. Обсяг дозволеного імпорту струму з Європи становить 1700 мегаватів для України та Молдови.
Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader
loader