У Раді пропонують вручати повістки електронною поштою та рекомендованим листом
У Раді пропонують вручати повістки електронною поштою та рекомендованим листом

У Раді пропонують вручати повістки електронною поштою та рекомендованим листом

В Україні напрацьовують законопроєкт, де планують прописати можливість вручення повістки через електронну пошту та рекомендованим листом. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів представник Президента у Раді, член комітету з питань нацбезпеки та оборони Федір Веніславський.

- У законопроєкті ми плануємо прописати можливість вручення повістки не лише особисто під розписку, але і через електронну пошту та рекомендованим листом. Тобто сповіщення про надходження рекомендованого листа надходить до поштової скриньки, а уже сам лист з повісткою мають видати людині особисто в руки відповідними представниками поштових служб. Це так звана публічна повістка, - сказав Веніславський.

За словами представника Президента у Раді, в Україні вже фактично діє електронний кабінет військовозобов’язаних та призовників, який буде містити усі ідентифікаційні дані.

- Ці норми мають спростити отримання повістки і не дозволяти людям зловживати тим, що він нібито не отримує повістку і не порушує закон. Також ми прописуємо, що повістки можуть вручатися не лише представниками ТЦК, але і через органи місцевого самоврядування, місцеві органи виконавчої влади - щоб уточнити повноваження всіх органів публічної влади у питаннях мобілізації. Тому що зараз у чинному законі про мобілізаційну підготовку та мобілізацію вже передбачено, що ці органи беруть участь у мобілізаційних заходах, але на практиці вони дуже часто уникають цих своїх обов’язків. Крім того, ми передбачаємо, що і військові адміністрації долучаються до цих заходів, - сказав Федір Веніславський.

Член комітету з питань нацбезпеки та оборони наголосив, що ці норми є в законопроєкті, який ще напрацьовується. Він ще не зареєстрований. Дискусії тривають, проте є всі шанси зареєструвати цей документ у фінальному вигляді вже до кінця цього тижня.

Уряд України перегляне процедуру мобілізації в країні, розповів секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов виданню The Guardian. За його словами, Україна має намір залучити комерційні рекрутингові компанії, які будуть займатись «більш спрямованим і збалансованим набором призовників». Це, за словами Данілова, дозволить людям бути впевненими, що вони будуть задіяні на фронті відповідно до своїх навичок.

Теги за темою
Верховна Рада Законопроект
Джерело матеріала
loader
loader