Потягом, автобусом чи пішки? Обираємо маршрут за кордон на різдвяні канікули
Потягом, автобусом чи пішки? Обираємо маршрут за кордон на різдвяні канікули

Потягом, автобусом чи пішки? Обираємо маршрут за кордон на різдвяні канікули

Напередодні різдвяних свят на українському кордоні завжди людно: у пунктах пропуску з Польщею, Румунією, Молдовою, Угорщиною кілометрові черги автомобілів та автобусів. А на піших переходах багатолюдно й галасливо. KP.UA дізналася, який транспорт краще обрати для подорожі за кордон, перевірила наявність квитків на потяги та автобуси, а також вивідала секрети жителів прикордонних сіл та містечок про те, який пункт пропуску найменш заповнений.

Вибір більшості українців

Одразу підтвердимо факт: потяг – найзручніший вид транспорту для закордонної подорожі. І справа навіть не у комфорті. Так, приємно мати можливість пройтися по вагону, розім’яти м’язи. Та перш за все вартість квитків на потяг до тієї ж Польщі доступна, а митний контроль пасажири проходять дійсно швидко, за 1-2 години. Але є величезний мінус: напередодні свят квитків на міжнародні потяги обмаль. Хоча, як кажуть знаючі люди, за декілька днів до дати Х білети можуть знову з’явитися у продажу. Чекати чи обирати альтернативний варіант транспорту – вибір за подорожуючими.

Польща

За офіційними даними, у цій країні проживає майже мільйон українців. За неофіційними – на кілька тисяч більше. Напередодні різдвяних свят цей напрямок надзвичайно популярний: хтось поспішає додому в Україну, інші їдуть до рідні за кордон, є й такі, хто поспішає до аеропортів сусідньої країни.

Наразі до Польщі можна вирушити прямими поїздами з Києва, Одеси, Запоріжжя, Дніпра та Харкова. Більшість з них прямує до Перемишля, але є також декілька до Хелма та Варшави. Вартість квитків – від тисячі гривень. Щоправда, ціни зростуть з 10 грудня.

- На 72% зросте вартість квитків на поїзд Київ - Варшава - Київ, попит на який лишається ажіотажним, - повідомили у пресслужбі «Укрзалізниці». - Але будуть доступні й дешевші альтернативні варіанти на цьому напрямку. Залежно від класу місця вартість проїзду до Хелма та назад, звідки можна зручно пересісти на Варшаву, зросте наступним чином: на поїзди з Дніпра - у межах 4-11%, з Харкова - 17-48%, з Києва - 15-47%. Також мінімально, у межах 3%, зросте вартість проїзду в нічних поїздах до Відня та Перемишля. На проїзд в "Інтерсіті+" Київ - Перемишль - Київ ціна збільшиться на 26%, а в нічному поїзді Одеса - Перемишль - Одеса у діапазоні 37-49%.

Та проблема у тому, що квитків на потяги до Польщі у вільному продажу мало. Так, на популярний потяг Київ - Варшава квитків на грудень вже не купити. Але ще можна придбати квитки на потяг Київ - Хелм, наприклад, на 19 грудня. А як щодо автобуса? Так, до сусідньої країни щодня вирушають комфортабельні автобуси з майже усіх великих міст України. Квитки є навіть на 23 грудня. Вартість з Києва до Варшави – від 1300 грн. Щоправда, приготуйтеся до довгої подорожі: на кордоні доведеться стояти від 6 годин й довше.

Автомобіль. Якщо не має власного, можна скористатися сервісами на кшталт BlaBlaCar. За поїздку з Києва до Варшави доведеться викласти від 1500 грн. Зате можна виїжджати навіть у переддень Різдва. Але, знову ж, кордон… Автомобільні черги тут великі: доведеться чекати від 4 годин й довше.

Ще один непоганий варіант перетнути кордон з Польщею – це на своїх двох. Так, пішки можна пройти через пункти пропуску «Угринів-Довгобичів», «Шегині-Медика», «Мостиська-Перемишль». Але на піших переходах напередодні різдвяних свят шалені черги наших заробітчан.

До війни були й такі черги на кордоні з Польщею. Фото: 4studio.com.ua

Угорщина

Найпростіший варіант: доїхати до прикордонного міста Чоп, а вже звідти вирушити, наприклад, до Будапешта потягом або автобусом. Квитки на потяг краще шукати у касах залізничної станції Чопа. Інколи буває так, що у продажу білетів немає, але касири можуть запропонувати альтернативні варіанти. Також можна чатувати за вільними квитками на потяг Київ - Відень.

Якщо обираєте автобус чи автомобіль, то оминайте пункт пропуску "Тиса". Там завжди черги, навіть у несвяткові дні. Зазвичай автівки проходять митний контроль за 3-4 години.

І щодо вартості. Проїзд комфортабельним автобусом з Києва до Будапешта коштує від 2500 грн. На 500 грн дешевше просять водії, які шукають попутників до Угорщини.

Румунія

Ще на початку року з українського Рахова до румунського Валя Вішеулуй курсував так званий «Мармароський експрес». Потяг їздив щодня двічі на добу, вартість за квиток приблизно 250 грн. Яка вартість зараз, а також розклад цього експресу – краще дізнаватися на залізничній станції Рахова.

Доїхати до Румунії можна й на автобусі. Квитків вдосталь, вартість – від 2200 грн. Можна вирушити в дорогу і автомобілем. Лише краще оминати прикордонний пункт пропуску у Дяковому – надто завантажений. А ще між Україною та Румунією є пішохідні митні переходи: у Солотвино та Порубному. На відміну від кордону з Польщею, тут документи подорожуючим оформляють досить швидко.

Яким транспортом добиратися за кордон – обирають самі подорожуючі. Фото: shoppingpl.com

Молдова

В цю країну можна без проблем потрапити будь-яким видом транспорту. Все ще є квитки на потяги. Так, наприклад, з Києва до Кишинева можна вирушити 23 грудня. Вартість – 2059 грн за місце у плацкарті, 5378 грн - за люкс-купе. Є й дешевші варіанти. Наприклад, автобусом – від 1500 грн. До речі, на прикордонних пунктах пропуску черг майже не має. Та й швидкість проходження митного контролю вражає: до пів години , а то й швидше.

Можна доїхати в Молдову й на автомобілі. За 1500 грн водій BlaBlaCar підвезе до місця призначення. Обираючи між кількова пунктами пропуску Україна - Молдова, радимо оминати Росошани, адже це найбільш завантажений переїзд.

Теги за темою
Транспорт
Джерело матеріала
loader
loader